Oyun tüm çocukların hakkı

Gülmenin gücüne inanarak ciddi hastalıklar ve travmalar nedeniyle yaşıtlarıyla birlikte oyun oynayamayan çocuklar ile ailelerine psikososyal destek sağlamak amacıyla kurulan “Gülmek İyileştirir Derneği’nin ilk kampanya filmi yayınlandı. Ödüllü yönetmen Kuntay Alpman ile usta tiyatrocu Reha Özcan’ın gönüllü desteğiyle hazırlanan film, tedavi sürecinde çocukların yaşadıkları zorluklara dikkat çekiyor.

 Kanser ile mücadele eden çocukların hastane odasındaki yaşamından ufak bir kesit sunan kampanya filmi, hijyenik ortamlarda bulunması gereken çocukların tedavi süreçlerinde oyuncaklarından ayrı kalmasından ilham alıyor. En iyi dostları oyuncaklarından mahrum kalan çocuklar, bu süreçte doktorların muayene eldivenlerinden çeşitli oyuncaklar tasarlayarak gülmeye ve eğlenmeye devam ediyor.

Türkiye’nin daha mutlu ve “daha çok gülümseyerek yaşanabilen” bir ülke haline gelmesi için kanser tedavisi gören çocuklara özel “Hijyenik Oyun Merkezleri“ açan ve ileride bu merkezlerin sayısını artırmayı hedefleyen dernek reklam filmi ile farkındalık yaratmayı hedefliyor.

 

Kampanya Künyesi:
Reklamveren: Gülmek İyileştirir Derneği
Reklamveren Yetkilisi: Aslı Bastıyalı, Müge Şen
Yazar Ekibi: Aslı Bastıyalı, Kuntay Alpman, Müge Şen, Güray Baygıner
Prodüksiyon Şirketi: Mental
Yönetmen: Kuntay Alpman
Yapımcı: Berkay Tahmaz
Görüntü Yönetmeni: Fırat Lita Sözbir
Yapım ekibi: Kemal Emir, Ali Akten, Güray Usta
Set: Set Süpersin
Işık: Rota
Post prodüksiyon: Kuntay Alpman, Oytun Yönyüksel, Ilgar Gökhan
Ses stüdyosu: İmaj
PR Ajansı: Artı İletişim Yönetimi | Text 100 Türkiye

 

İLGİLİ HABERLER