MediaMarkt’tan yeni kampanya: “Keyfine Bak”

MediaMarkt’ın reklam ajansı TBWA\Istanbul tarafından hazırlanan yeni reklam kampanyasında MediaMarkt farkı, “Keyfine Bak, MediaMarkt” sloganıyla tüketicilerine sesleniyor. 

Kampanyanın hazırlık döneminde genç, yaşlı, beyaz yakalı, esnaf, öğrenci, emekli, ev kadını gibi çok farklı tüketici profillerinin teknoloji ve elektronik alışverişi dinamikleri araştırıldı. Müşterilerin bu alışverişlerde karar vermelerini zorlaştıran, “bilgi eksikliği, çok fazla benzer ürün ve çok farklı fiyat alternatifleri” gibi faktörlerin herbirine karşılık gelen MediaMarkt çözümleri özel Müşteri Yolculuğu Haritalandırma Projesi ile eşleştirildi. İletişim çalışmalarında da müşterilere stres yaratan bu faktörlerin nasıl MediaMarkt avantajlarıyla bir bir ortadan kaldırıldığı ve alışverişlerin keyifli bir deneyime dönüştüğü anlatılıyor.

MC Hammer’ın bir döneme damgasını vuran ve ülkemizde Grup Vitamin’in bir uyarlamasını yaptığı “U Can’t Touch This” şarkısı kullanılıyor. Reklam boyunca hikayeye hem keyifli hem de etkili bir katkı sağlayan bu jingle, packshut’da ise “Keyfine Bak, MediaMarkt, MediaMarkt” şeklindeki akılda kalıcı, dillere yerleşecek bir kapanış yapıyor.

“Keyfine Bak, MediaMarkt” kampanyasının lansmanı 16 Ekim akşamı yayına giren TV reklam filmi ile yapıldı. Lansman döneminde TV, gazete, dergi, dijital, outdoor gibi geniş bir mecrada karşımıza çıkacak olan kampanyanın, yıl boyu farklı mecralarda devam edecek.

KÜNYE:
Reklamveren: Media Markt
Reklamveren ekibi: Çağanur Atay Uçtu, Sinem Görgözlü İnnice, Levent Göksu Özsaygı, İhsan Aktürk, Neslihan Yurt
Reklam Ajansı: TBWA\Istanbul
Yaratıcı Ekip: TBWA\Istanbul Kreatif ekibi
Marka Ekibi: TBWA\Istanbul Marka ekibi
Stratejik Planlama Ekibi: TBWA\Istanbul Strateji ekibi
Prodüksiyon Ekibi: TBWA\Istanbul Prodüksiyon ekibi
Prodüksiyon Şirketi: 2012 Film
Yönetmen: Doğan Tanyer
Müzik: Jingle House
Orijinal Söz-Beste: Kirk Burrell, James Johnson, Alonzo Miller adına BMG Rights Management & Sony Music Publishing

İLGİLİ HABERLER