Maradona, Beckham, Pele ve Zidane gibi futbol dünyasından pek çok isim sağlık çalışanlarını alkışladı

Diego Maradona, David Beckham, Pele ve Zinedine Zidane’la omuz omuza… VMLY&R Portekiz’in Fifa için yarattığı #WeWillWin (#Kazanacağız) adlı kampanyada futbol dünyasının 50 yıldızı sağlık çalışanları için bir araya geldi.

VMLY&R Portekiz’in Fifa için yarattığı #WeWillWin (#Kazanacağız) adlı kampanyada hem geçtiğimiz sezonların hem de günümüzün önemli oyuncularının bir araya geldi. Her bir yıldız kendi evinden çektiği videolarda evinde kalanları korumak için kendilerini ön saflara atan sağlık çalışanlarını alkışladı. Sağlık çalışanlarını alkışlayan birçok futbol oyuncusunun arasında Iker Casillas, Luis Hernandez, Kaka, Diego Maradona, Mesut Özil, Pele, Gerard Pique, Sergio Ramos, Roberto Carlos, Ronaldo, ve Zinedine Zidane da bulunuyor.

Listesinde İngiltere liginin önemli isimlerinden Harry Kane, Michael Owen, Harry Maguire ve David Beckham’ın da bulunduğu kampanya salgın nedeniyle ertelenen futbol müsabakalarının oyuncuların maaşlarında kesintiye neden olması haberlerinin hemen ardından yayınlandı.

Premier Lig’inde oynayan ve aralarında Wayne Rooney’nin de bulunduğu futbolcuların bir kısmının yüzde 30’luk maaş kesintisini yaşamamak üzere direnmesi üzerine Liverpool FC çareyi yedek oyuncularını ücretsiz izne çıkarmakta buldu. Bu gelişmeler üzerine Fifa kulüpler ve organizasyonların maaş kesintileri karşısında nasıl bir yol izlemeleri gerektiğine dair kurallar oluşturdu.

İLGİLİ HABERLER