İsteksiz sanat yıldızı Oscar the Grouch

Squarespace ve Susam Atölyesi arasındaki iş birliği, Susam Sokağı’nın 50’nci yıldönümü vesilesiyle gerçekleşti. Susam Sokağı’nın Oscar the Grouch’u (Kırpık) yalnız ve mutsuz olmaktan vazgeçerek Squarespace’in bir web sitesi sayesinde isteksiz ama ünlü bir sanatçı haline geliyor. 

Squarespace ve Susam Atölyesi’nin iş birliğiyle “A Cautionary Tale” adlı kısa film yayınlandı. Filmde bir kadın Oscar’ın çöp bulgularını sanatsal heykellere yığma yeteneğini keşfediyor ve ona bir Squarespace web sitesi kuruyor. Oscar onu protesto ederken çoktan yaşadığı çöp tenekesi ona bakmaya gelen insanlarla çevriliyor. Squarespace web sitesi anında bir hit haline geliyor ve Grouch ünlü oluyor. Sonunda kendi “Contemporary Trash Museum”ı oluyor. Her şeyden sonra ise Oscar şöhretin aslında başına gelen en kötü şey olduğunu söylüyor.

Kampanyanın bir parçası olarak, Oscar’ın sanat dünyasında beklenmedik şekilde artmasından esinlenen sınırlı sayıda sanat kapsülü, Squarespace müşterisi ve New York City çöp sanatçısı Justin Gignac iş birliği içinde oluşturuluyor. Yapılan 25 kapsül  Oscar Grouch tarafından numaralandırılarak imzalanıyor ve satışa sunuluyor. Elde edilen gelirler de çocukların daha akıllı, daha güçlü ve daha sağlıklı büyümelerine yardımcı olma misyonunu desteklemek için doğrudan Susam Atölyesi’ne gidecek.

İLGİLİ HABERLER