Head&Shoulders, Cedi Osman ile kalıpları kırıyor

Türkiye A Milli Erkek Basketbol Takımı Özgüven Sponsoru şampuan markası Head&Shoulders, yeni reklam filminde “Kalıpları Kır” mottosunu kullanarak özgüven sayesinde tüm engellerin aşılabileceği mesajını verdi.

Türk basketbolunun NBA’deki gurur kaynağı Cedi Osman, reklam filminde özgüveni ve çalışma tutkusuyla gençlere ilham oldu.

“Kalıpları Kır” mottosunun ana mesaj olduğu reklam filmi, Türkiye’de gençlerin önemli ölçüde özgüven sorunu yaşadığını gösteren araştırmalardan yola çıkarak hazırlandı. Gençlerdeki özgüven eksikliğinin önde gelen nedenlerinden biri, dış görünüşlerinden emin olamamak. Türkiye’de gençlerin yüzde 69,2’si dış görünüşlerinin sosyal hayatlarındaki insanların kendileri hakkındaki düşüncelerinde etkili olduğunu düşünüyor. Gençlerin yüzde 87’si ise dış görünüşleri yüzünden yargılandıklarını düşünüyor. Ayrıca İngiltere, İspanya, Türkiye ve Almanya’da 2500 kişi ile gerçekleştirilen bir ankete göre; saç ve saç derisi, kadınlar ve erkeklerin görünümü üzerinde büyük rol oynuyor. Ankete katılanların yüzde 77’si saçların iyi görünmesinin kendine güven hissine büyük ölçüde katkı sağladığını belirtiyor.

Tüm bu sonuçlardan yola çıkan Head&Shoulders, Cedi Osman’ın yer aldığı yeni reklam filminde kalıplaşmış düşüncelerden kurtulup hiç bir şeyin seni durdurmasına izin vermediğinde başarının mümkün olduğunu anlatıyor. Reklam filminin başında Cedi Osman, antremanda ve soyunma odasında zihnini meşgul eden “Sen mi bir numara olacaksın, sen mi imkansızı başaracaksın, sen mi efsane olacaksın?” gibi kalıplaşmış yargılardan özgüveni ile kurtuluyor. Kalıpları kırıp asla pes etmeden mücadele ettiğinde beklenenin ötesine geçerek başarılı olunabileceği mesajını veriyor.

Kampanya Künyesi:
Reklamveren: Head&Shoulders
Reklam Ajansı: P&G One Creative
Reklamveren Temsilcisi: Damla Uygur, Burcu Teberik, Gonca İlkmen
Yaratıcı Ekip: Gökhan Atasoy,Ersin Pekin, Tuan Baykut, Hazel Eren, Tuğçe Türkmen
Müşteri İlişkileri: Elif Olcaytu, İhya Selim, Derin Doğru
Ajans Prodüktörü: Sevinç Metuçin Öktem, Hikmet Helvacı
Prodüksiyon Şirketi: Casta Diva Istanbul
Yönetmen: Pol Penas
Görüntü Yönetmeni: Hugo Parts
Müzik: King is Born – Aloe Blacc

İLGİLİ HABERLER