Ford’dan gerçek bir “gerçek zamanlı kampanya”

Gerçek zamanlı iletişimin en güzel örneklerinden Ford Trucks’ın Tick Tock Boom imzalı “Herkese Yuva, Her Yükte Birlikte Olmak” filmi görücüye çıktı.

“Her yükte birlikte” mottosuyla hareket eden ağır ticari araç markası Ford Trucks, içlerini ısıtan bir hikâyeden ilham alarak güzel bir video hazırladı. Markaya ulaşan habere göre Bingöl-Erzurum kara yolundaki yol inşaatında çalışmalarını sürdüren bir kamyonun motoruna bir kuş yuva yapmıştı. Kamyondan hiç uzaklaşmayan kuşun davranışından şüphelenen çalışanlar, yuvada altı tane yumurta olduğunu fark eder.

Kamyonun hayvansever şoförü İbrahim Sönmez ve firması ise kuşlar rahat rahat büyüsün, motorun sıcaklığından etkilenmesin diye hiç tereddüt etmeden kamyonu durdurmuş ve seferlerden çekmiş. Akkuyruksallayan türündeki yavru kuşlar büyüyüp kanat çırpana ve özgürlüklerine kavuşana kadar emin ellerde olsun istemişler. Ford Trucks ekibinin tabii ki içi rahat etmemiş ve kullanabilecekleri ikame bir araç vermeyi teklif etmişler, fakat İbrahim Sönmez kabul etmemiş. Ford Trucks ekibi ise servis bakım paketi hediye ederek bu güzel hikâyeye mutlu bir son eklemiş.

“Kuşlar; Evlatlarınız Bize Emanet”

Daha önce “Evlatlarınız Bize Emanet” filmiyle yolların ve hasretin yükünü çeken annelerin hikayesini duygusal bir dille anlatan Ford Trucks ekibi ise içlerini ısıtan bu sevgi dolu haberi alır almaz hemen Bingöl’e yola koyulmuş. Doğanın bu güzel sürprizini ölümsüzleştirmek ve İbrahim Sönmez’in sıra dışı hikayesini sizlerle de paylaşabilmek için kuşları da tedirgin etmeden samimi bir film çekmişler. Çekimler esnasında bu sevimli yavruları merakla izlemeyi de ihmal etmemişler… Ortaya çıkan film Ford Trucks YouTube sayfasında yayına alındı ve film, gerçek zamanlı iletişimin güzel bir örneği oldu. Mucizelere araç olan Ford Trucks, mutlulukla “her yükte birlikte” demeye devam ediyor.

Künye

Reklamveren: Ford Trucks
Reklamveren Temsilcileri: Bahattin Topçu, Hande Şengül, Pınar Sevil, Önder Olcay, Ece Barak
Reklam Ajansı: Tick Tock Boom
Kreatif Direktör: Gürkan Gürel
Müşteri Direktörü: Ali Eren Bilgin
Müşteri İlişkileri Ekibi: Kenan Yüksel
Proje Yöneticisi: Bensu Şengül

İLGİLİ HABERLER