Ortamı sallayan Milkshake

DİMES tarafından hazırlanan Milkshake’ler, Türkiye içecek pazarında bir ilk olarak uzun ömürlü ambalajlarıyla raflarda yerini aldı. Kampanyasında gençlerin favori sosyal medya uygulamalarından biri olan TikTok’un fenomenlerine yer veren DİMES, TikTok’un müzik, hareket ve eğlence odaklı kendine özgü dilini kullanarak genç kitleye ulaşmayı hedefliyor.

DİMES, “Ortamı Salla” sloganı ile pazara giriş yapan Milkshake için, ürünün eğlenceli ruhuna uygun, dinamik ve renkli bir reklam filmi hazırladı. Lezzeti ve eğlenceyi bir araya getirmesiyle tüm dünyada çocuklar ve gençler için değişmeyen bir trend olan Milkshake’in reklam filmi, gençlerin favori sosyal mecrası TikTok’un müzik, hareket ve eğlence odaklı kendine özgü dilini kullanıyor.

Reklamania iş birliğinde hazırlanan DİMES Milkshake reklam kampanyası hakkında bilgi veren DİMES Aile ve Çocuk Kategorileri Marka Müdürü Merve Keten, “Milkshake, mutluluk verici bir ürün ve gençler için değişmez bir trend. TikTok da, gençlerin ve DİMES Milkshake’in ortak noktası müzik, hareket ve eğlence üzerine kurulu bir mecra. Hedef kitlemizin hayatlarına dokunmak, onlarla aynı dili konuşmak ve bunu onlara hissettirebilmek, bizler için çok önemli ve değerli. Reklam filmimizde gençlerin kendi videolarındaki kamera hareketlerinden, aralarındaki “challengelardan”, paylaştıkları eğlenceden ilham aldık. Samimi bir marka olarak onlarla aynı dilde konuşmayı, bu duygusal bağı kuvvetlendirmeyi hedefledik” dedi.

Tercihlerinin doğruluğunu, reklam filmi yayınlanmadan, hatta çekimler bile tamamlanmadan aldıkları güzel dönüşlerle gördüklerini belirten Merve Keten; “DİMES Club TikTok hesabımızda yayınladığımız çekim hazırlığı ve kamera arkası görüntüleri, oyuncularımızla DİMES Milkshake eşliğinde yaptığımız canlı yayın, inanılmaz bir ilgi çekti. Çekime başladığımız günden itibaren TikTok’ta herkes DİMES Milkshake’i konuşuyor ve merakla reklamı bekliyor. Ürünümüz bizzat TikTok fenomeni oldu” dedi.

 


Reklam Filmi Künyesi

Reklamveren: DİMES
Reklamveren Yetkilileri: Duygu Süleymanoğlu, Merve Keten, Ezgi Özyıldırım, Begüm Tuncel, Yazgı Atar, İpek Yıkılmaz
Reklam Ajansı: Reklamania
Ajans Başkanı: Yalkın Yel
Kreatif Direktör: Kadirhan Basalak
Kreatif Ekip: Simge Hekimgil, Aziz Fırat Tansu, Necla Yağız, Barış Onur Deniz, Kamil Mert İnceoğlu
Müşteri İlişkileri Direktörü: Simge Hekimgil
Müşteri İlişkileri Süpervizörü: Efe Göynügüzel
Prodüksiyon: CO-OP İstanbul
Proje Danışmanı: Özkan Aksular
Yönetmen: Mert Akay
Prodüktör: Eda Arı
Görüntü Yönetmeni: Fatih Türker
Yardımcı Yönetmen: Derya Mansur
Yapım Ekibi: Hasan Kurt, Veli Can Çalışkan, Sedat Dilsiz
Asistanlar: Sanem Ertanoğlu, Orkun Karahasan
Müzik & Şarkı: Emir Yargın
Motion: Kaan Kaner – Kingko.ng
Post Prodüksiyon: IPD Post Productions
Mecra: TV, Dijital, Sosyal Medya

İLGİLİ HABERLER