Deneysel Bankacılık

 

Reklamveren: Garanti Bankası

Reklamveren Temsilcileri: Burcu Tokcan, Güneş Arslan Ulus, Ece Gökel, Müge Albayrak, Tuğçe Ölmez, Ümide Özgen

Reklam Ajansı: Komputer

Yapım Şirketi: Autonomy

Yönetmen: Uygar Kutlu

Yapımcı: Aslı Akkoç

Müzik: Selçuk Alagöz

Garanti Bankası’nın yeni reklam kampanyasında, en sıkı rakibi Deneysel Bankacılık, sıra dışı icatlarıyla tekrar işe koyuluyor.

Deneysel bankacılık ekibinden Şafak, öncelikle sosyal medya aracılığıyla sevenlerinden videolar topluyor, ardından patronuna, kaydettiği görüntüleri izleterek onu tekrar çalışmaya ikna ediyor.

3 filmden oluşan Deneysel Bankacılık serisinin başrollerini bir önceki seferdeki gibi tiyatro ve sinema sanatçısı Cengiz Bozkurt ile Şafak Sezgin üstlenirken, “Geri Dönüş” adındaki açılış filminde ise ekibe sürpriz olarak reklam eleştirmeni ve köşe yazarı Ali Atıf Bir eşlik ediyor. Seri, “Yüksek Teknoloji” ve “Üstün Hizmet” filmleriyle tamamlanıyor. Yeni maceraların yer aldığı son serinin filmlerinde, ilk iki seride olduğu gibi Selçuk Alagöz’ün “Malabadi Köprüsü” şarkısının yanı sıra Deneysel Bankacılığa özel Emre Irmak tarafından bestelenen şarkı da kullanılıyor. Deneysel Bankacılık kampanyası, son filmleriyle de izleyenlere eğlenceli bir reklam serisi sunmaya devam ediyor.

Kardeşi Garanti Bankası’nda işe girince daha iyisini yapmak için hırslanan ve kendi alternatif ürünlerini yaratmak için sıra dışı icatlar yapan karakterin maceralarını anlatan filmler ilk yayınlandığı 2014 yılından bugüne kadar rekorlar kırdı. 20 milyonun üzerinde izlenen filmler, birçok organizasyonda ödüller kazandı. 2015 YouTube Ads Leaderboard’da ilk 10’a giren tek finans sektörü reklamı oldu.

 

 

 

 

 

İLGİLİ HABERLER