CLIO’un yeni reklam kampanyası yayında

12 Şubat 2020’de Türkiye’de satışa sunulan Yeni CLIO, otomobil sektöründeki iletişim klişelerinden uzak bir kampanya ile müşterileriyle buluşuyor. 

Yeni CLIO’nun; sürüşe odaklı akıllı kokpit, aktif acil fren destek, multisense sürüş deneyimi gibi segmentinde benzersiz özelliklerini vurgulamak için bir kampanya hazırlandı. Otomobil sektöründeki iletişim klişelerinin tespiti için sektörde daha önce çekilmiş 362 reklam filmi toplanarak analiz edildi. Vircon Yapay Zeka Arge Merkezi işbirliği ile gerçekleştirilen analizde, otomobil reklam klişelerinin tespiti için 2 ayrı yapay sinir ağı oluşturuldu. Bu çalışma sonucunda görsel ve işitsel klişelerin hiçbirine yer vermeyecek biçimde benzersiz bir kampanya oluşturuldu.

6 ayrı film 6 ayrı deneyim

Yeni CLIO’nun benzersiz özellikleri 6 ayrı filmle anlatılıyor. Mutlisense, RS Line, 1.0 Turbo X-Tronic motor, kablosuz şarj, 360 kamera, eller serbest park destek ve aktif acil fren destek sistemi özelliklerinin her biri için Yeni CLIO kendine özgü 6 farklı mini hikaye ile izleyicilerle buluşuyor.

Filmlerde hem araçlar hem de hikayeyi aktaran dış ses, yapay zeka ile belirlenen klişelerden kaçan koreografiler ve metinlerle Yeni CLIO’nun farklı yönlerini otomobilseverlere aktarıyor.


Künye:

Reklamveren: Renault Türkiye

Ajans: 4129Grey

İLGİLİ HABERLER