Chevrolet, kamyonunu kan bağışı merkezine çeviriyor

Commonwealth//McCann Brazil,  Brezilya’da pandemi nedeniyle kan bankalarındaki stokların azalmasını göz önüne alarak, Chevrolet, Albert Einstein Hastanesi ve Eldorado Alışveriş Merkezi ile yeni bir organizasyon başlattı. Azalan kan stoklarını artırmayı hedefleyen “Drive Thru Blood Donation”, hastanelerdeki yoğunluğun daha da büyümemesi için Chevrolet kamyonunu kullanıyor.

Commonwealth // McCann Brazil tarafından oluşturulan organizasyonda; Chevrolet tarafından beş kan bağışı kabini, donör görüşmeleri için mobil çadırlar ve malzeme depolama rafı ile hazırlanan kamyon, São Paulo’nun batı tarafındaki Eldorado Alışveriş Merkezi’nin otoparkına dört hafta boyunca Ağustos ayına kadar yerleştirildi. Tıbbi ekipmanlar ise Einstein Hastanesi tarafından sağlanacak ve tüm kan bağışı süreci profesyonelleri tarafından gerçekleştirilecek.

Chevrolet Brezilya Pazarlama Genel Müdürü Hermann Mahnke organizasyona dair, “Hem prosedürü beklemek ve uygulamak hem de iyileşmek için kolay erişilebilir bir yerde Chevrolet kamyonumuzu kan bağış merkezine dönüştürdük. Ülkedeki en büyük hastanelerden birinin uzmanlığına sahibiz ve böylece, pandeminin neden olduğu kan bankalarındaki düşüşe katkıda bulunabiliriz” dedi.

“Chevrolet pandeminin başlangıcında insanlara “Chevrolet’lerinizi garajda bırakın” diyerek ve “Bu zor günler geçecek” diyerek hem bilinçlendirici hem de motive eden kampanyalar yürütmüştü” diyen WMcCann Ceo’su Hugo Rodrigues ,”Bu nedenle markanın kan bağışı gibi hayati önem taşıyan bir kampanyayı yürütmesi de olağan bir adımdı” sözleriyle de Chevrolet’nin yarattığı güveni vurguladı.

Albert Einstein Hastanesi Genel Müdürü Sidney Klajner ise “Salgına rağmen, diğer sağlık ihtiyaçları da sona ermedi. Böyle bir zamanda, kan bağışı için güvenli, pratik ve kolay erişilebilir bir seçenek sunmak, insanları konuyla ilgili eğitmek ve onları hayat kurtarıcı uygulamaya dahil etmektir.” dedi.

Eldorado Alışveriş Merkezi’nin Pazarlama Müdürü Lilian Piva da konuya ilişkin olarak “Kampanya dahil olmak, müşterilerimizi ve vatandaşlarımızı kan bağışı yapmak için cesaretlendirmek bizim için çok önemliydi. Koronayla mücadele taahhüdümüzü yerine getirebildiğimiz ve organizasyona ev sahipliği yaptığımız için çok mutluyuz” dedi.

İLGİLİ HABERLER