Brooklyn’den Berlin’e iki lafın belini kıranlar

Arzum OKKA, 5 Aralık Dünya Türk Kahvesi Günü’nü okkalı bir reklam filmiyle kutladı. Brooklyn sokaklarından Latin Amerika’da bir kapı önüne, Berlin’deki bir garajdan Dubai’deki safariye bir yolculuk sunuyor.

Arzum OKKA’nın filminde, aşina olduğumuz Türk kahvesi okazyonlarına hiç de yabancı olmayanlar yer alıyor. Yorucu basketbol maçı sonrası “bir yorgunluk kahvesi” içen Amerikalılar, “en önemli havadisleri” köpürterek anlatan Latin kızlar, Berlin’deki underground bir garajda “iki lafın belini kıranlar” ve “hanesine ay doğan” Dubai’deki aşıklar… Kısacası Türk kahvesini hakkını vererek yudumlayanlar bu filmde buluşuyor. Türk ve yabancı ezgilerin mix’lendiği müzik de kampanyanın enerjisini daha da artırıyor.

5 asırlık bir hikayenin kahramanı olan Türk kahvesini günümüze taşıyan TBWA\ISTANBUL imzalı film, kalabalık bir yabancı kastın da dahil olduğu yaklaşık 150 kişilik bir ekiple üç günde tamamlanmış. Prodüksiyonunu 25 Film’in üstlendiği filmin yönetmen koltuğuna ise Eralp Vardar yer alıyor.

Kampanya Künyesi

Reklamveren: ARZUM

Reklamveren Yetkilisi: Mehtap Yıldız, Neslihan Demir, Buket Onaran, Eda Özgül, Eslem Koral, Gökhan Kapıcı, Behiye Arlı, Sevgi Babacan

Reklam Ajansı: TBWA\ISTANBUL

CCO: İlkay Gürpınar

ECD: Volkan Karakaşoğlu

Yaratıcı Ekip: Serdar Güngör, Mesut Koçarslan, Serkan Ün, Orkun Süslü, Gizem Arlı

Genel Müdür Yardımcısı: Tuğyan Çelik

Marka Ekibi: Ender Orfanlı, Çağla Yalçınkaya, Selcen Kurtuldu

Dijital Proje Yöneticisi: Cemre Akçaoğlu

Dijital Proje ve İçgörü Direktörü: Nisan Danışman

Sosyal Medya Ekibi: Burcu Yılmaz, Melda Ennekavi, Cansu Karakurt

CSO: Toygun Yılmazer

Strateji Ekibi: Özgün Özkalay, Can Değerli, Başak Runa

Ajans Prodüktörü: Kadri Efe Koçdağ

Prodüksiyon Şirketi: 25 Film

Yönetmen: Eralp Vardar

Müzik: 3N1K

İLGİLİ HABERLER