Bridgestone 90’ların pop ve rock şarkılarını “rap”e dönüştürüyor

Brisa, bu defa lastikleriyle değil müzikle karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz dokuz ay boyunca hepimizi yepyeni bir düzende yaşamaya iten pandemi süresince müzikseverlerin konser deneyimleri sekteye uğrasa da içlerindeki müzik aşkı hiç bitmedi. Bridgestone, hepimizin sahip olduğu bu renkli tutkudan yola çıkarak bu dönemde evlerimizde, çeşitli dijital ortamlardan deneyimlediğimiz müziğin birleştirici gücünden yararlanıyor ve tüketicileriyle müzik üzerinden bağ kurmak için Bridgestone Studio YouTube projesini hayata geçiriyor!

Son yıllarda herkesin büyük ilgi gösterdiği ve Spotify Türkiye’de dinlenen Top 50 şarkının ağırlığını oluşturan rap müziği sahiplenerek bu süreçte farklılık yaratmayı amaçlayan Bridgestone Studio projesi, rap müziğin sevilen isimlerinden Ege Çubukçu moderatörlüğünde 90’lar ve günümüz pop ve rock müziğinin bilinen sanatçılarının hit olmuş şarkılarının rap versiyonları ile izleyenlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Her biri ortalama 20’şer dakika uzunluğunda ve iki haftada bir YouTube’da yayınlanacak olan bu deneyim videolarında izleyicileri, müziğin yanı sıra katılan ünlü isimlerin, hayatlarında “sonuna kadar gittikleri” anları anlattıkları ve şarkılarının hikâyelerinden bahsettikleri keyifli sohbetleri de bekliyor.

Bridgestone Studio projesinde Göksel, Derya Köroğlu, Güliz Ayla, Kalben ve Gökhan Türkmen, Sertab Erener gibi ünlü isimler yer alacak. Çekimleri Kenan Doğulu’nun müzik stüdyosu Doğulu Studio’larında yapılan projenin ilk videosu yarın Bridgestone Türkiye YouTube kanalında yayınlanacak. İlk videonun konuğu ise 90’lara Amerika’da çekilen klibiyle damga vuran “Yaşandı Bitti” şarkısıyla Burak Kut!

Künye:
Reklamveren: Bridgestone Türkiye
Reklamveren Yetkilisi: Evren Güzel, Efe Attila, Tuğçe Öge
Reklam Ajansı: Tick Tock Boom
Kreatif Direktör: Gürkan Gürel
Yaratıcı Ekip: Oktay Erdoğan, Damla Adalı
Tasarım Ekibi: Maya Öztürk, Gülseren Çimentay, Danyal Temiztürk
Ajans Prodüktörü: Bensu Şengül
Marka Direktörü: Ali Eren Bilgin
Marka Ekibi: Can Etelik
Prodüksiyon: Burusvilis Company
Yürütücü Yapımcı: Güray Gürsel
Yönetmen: Mustafa Doğan
Müzik Mastering: Doğulu Productions Studio
Moderatör Artist: Ege Çubukçu

İLGİLİ HABERLER