Aranmayan babalar

Reklamveren: Vestel

Reklamveren Yetkilisi: Feza Turunçoğlu Erim, Alper Ceylan, Beyza Selçuk

Reklam Ajansı: BLAB

Yaratıcı Fikir / Stratejik Planlama: BLAB

Yönetmen: Eli Kasavi

Görüntü Yönetmeni: Murat Akay

Prodüksiyon: Vana Film

Post Prodüksiyon: 1000volt

Müzik Adaptasyon: Opus Audio

Vokal: Tolga Türünz

Orijinal Şarkı: Erkin Koray – Anma Arkadaş

Vestel’in Babalar Günü’ne özel hazırladığı ‘Aranmayan Babalar’ reklam kampanyası çocukların aileleriyle birlikte yaşadığı evden ayrıldıktan sonra hep annelerini aramaları, babalarını hiç aramamaları neticesinde babaların hislerini ve tepkilerini mizahi bir dille ekrana taşıyor. ‘Aranmayan Babalar’ reklam filminde, Vestel’in Türkiye’nin akıllısı Venus’u çocukların babalarını bir gün değil her gün aramaları için yaptıkları mesajı veriliyor.

Reklam filmi, kahvaltı sofrasında annenin telefonunun çalmasıyla babanın konuşma sırasında arayan kişinin evden uzakta yaşayan kızları olduğunu öğrendikten sonra konuşmaya müdahale etme çabasıyla başlıyor. Filmin devamında annenin masadan kalkarak farklı bir yerde konuşmasıyla babanın bu duruma içerlemesi sahneleniyor. Reklamın genelinde farklı babaların hep annelerini arayan çocuklarına karşı sitemleri ve tepkileri eğlenceli görüntülerle anlatılıyor. Filmin fon müziğinde kullanılan Erkin Koray’ın Anma Arkadaş şarkısının Aranmayan Babalar versiyonunun senaryoya sağladığı uyum ise reklamın vermek istediği mesajı güçlendiriyor.

Vestel, filmin sonunda yer alan “Biz Türkiye’nin Akıllısı Venus’ü siz babanızı da arayın diye yaptık” dış sesiyle Aranmayan Babalar’ın hislerine Venus’le tercüman olarak çocukları babalarını daha çok aramaya teşvik ediyor.

İLGİLİ HABERLER