“Adımların adımlarımız, Cumhuriyet kanatlarımız”

Garanti BBVA, bu yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı yayınladığı reklam filmiyle kutluyor. Cumhuriyet kurulurken Atatürk ve Türk halkının, omuz omuza vererek birlikte koca bir ülkeyi yeniden ayağa kaldırmasından ilham alan filmde; şanlı Cumhuriyet hikâyesi zeybek oyunuyla sembolize ediliyor.

Büyük bir kültür mozaiği, medeniyetler beşiği olan Türkiye’yi oluşturan yüzleri Atatürk’ün etrafında birleştiren film; “Adımların Adımlarımız, Cumhuriyet Kanatlarımız” diyerek, Atatürk’ün izinden giden kahraman Türk milleti ve geleceği temsil eden yüzlerle izleyenlere duygu yüklü anlar yaşatıyor.

Oyuncu Halit Ergenç’in seslendirdiği ve özel bir teknikle kurgulanan filmin açılışında Atatürk’ü zeybek oynarken görüyoruz. Devamında ise Atanın adımlarını takip eden milletimizi temsilen, farklı kesimden ve yaştan yüzler bir anlamda “daima izindeyiz” mesajını veriyor. Kanatlar ise Cumhuriyetimizin aydınlık, geleceğe dönük, özgürlükçü yanını simgeliyor.

Atatürk’ü Mustafa Preşeva’nın canlandırdığı reklam filminde kullanılan Çakal Çökerten Zeybek’in bestesi Zeynel Demir, düzenlemesi ise Engin Aslan’a ait.

Reklam filminde rol alan tüm oyuncular ise, hikayenin ruhunu yansıtabilmek adına Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden prodüksiyona katıldılar. Dede’yi canlandıran Güngör Aydın ve köylü teyze Nilüfer Tekin Aydın’dan, şehirli kadın Merve Tekin İstanbul, genç erkek karakteri Göktuğ Burkan Edirne’den gelirken, çocuk oyuncu Poyraz Efe Taşar ise İzmir’den katıldı çekimlere.Film Künyesi

REKLAMIN BAŞLIĞI Garanti BBVA 29 Ekim
REKLAMVEREN Garanti BBVA
REKLAMVEREN EKİBİ Büşra Cinisli, Merve Türkdoğan, Tolga Aygör, Özgür Dağgez, Müge Albayrak, Ümide Özgen Pıçakçı
REKLAM AJANSI Alametifarika
KREATİF DİREKTÖR Ozan Özüm Özbey, Odisseas Sevsevme, Kaan Ayçe
AJANS EKİBİ Ali Can Savaş, Burçin Perçin, Doğuş Kozal, Zeynep Yıldız, Ercan Tarhan,  Berra Katlav, Alara Akkamış, Duygu Yılmaz, Ayça Zeynep Yüksel, Murat Demir, Gülin Sarpel Pardo

 

MEDYA AJANSI GroupM
MEDYA AJANSI EKİBİ Mesut Şefizade, Barış Burçoğlu, Burak Yurtbak, Suhan Balam, Melike Altay
YAPIMEVİ & YÖNETMEN Filmpark- Bahadır Karataş
YAPIMEVİ PRODÜKTÖRÜ Oğuz Ongun, Nilay Cigit, Mete Özok
POST-PRODÜKSİYON Sinefekt
MÜZİK Kalan Müzik


İLGİLİ HABERLER