oppo Reno 4

Zula Süper Lig’te dev rekabet başlıyor

Türkiye’de espora en çok yatırım yapan oyunlardan biri olan Zula tarafından gerçekleştirilen, toplam 800 bin TL ödüllü Zula Süper Lig 4 Ağustos’ta başlıyor. 1907 Fenerbahçe ve Galatasaray gibi önemli espor takımlarının da dahil olduğu Zula Süper Lig’de toplam 8 takım, yıl boyunca kıyasıya mücadele edecek.

Zula’nın en prestijli takımlarının yer aldığı 4 Ağustos tarihinde başlayacak Zula Süper Lig’de rekabet artarken, şampiyonların belirlendiği lig sisteminde küme düşmeler yaşanacak. Taraftarları takımlar ile canlı yayınlarda buluşturacak Zula Süper Lig’in en iyileri her sezon 200 bin TL’lik ödül havuzundan payını alacak. Zula, 2019 Mayıs ayına kadar, Zula Süper Lig’de 800 bin TL, diğer ulusal ve uluslararası organizasyonlar ile toplamda 3.5 milyon TL ödül dağıtacak.

Zula World Cup 2018 ile espor ödül havuzu ve organizasyon çıtasını çok daha yukarıya taşıyan Zula, her sezon tüm takımların lig usulü birbirleriyle mücadele ettiği ve bu mücadelelerin canlı yayınlarla taraflarla buluşturulduğu yeni lig sistemiyle, mevcut lig yapısını değiştirerek sektörün yeni standartlarını belirleyecek. Zula Süper Lig’de en prestijli ve başarılı takımların birbirleriyle maç yaptığı sistemle birlikte rekabet heyecanın artarken, en iyi takımlar kazanacakları ödüllerin yanı sıra, 250 bin dolar ödül havuzlu Zula World Cup 2019’a katılma hakkı kazanacak.

Zula Süper Lig’in, yeni espor takımlarına açık bir yapısı olacak. Bir alt ligde başarılı olan takımlar ile Zula Süper Lig’in son sıralarına yerleşen iki takımın her sezon sonunda play-out oynamasıyla rekabet tabana yayılacak. Mevcut lig yapısında yer alan takımlar için de alternatif bir lig yaratan Zula, bu takımlara Süper Lig’e yükselme şansı verecek. İsteyen her beş esporcunun  takım kurarak katılabildiği aylık 30.000 TL ödüllü Zula Rekabet Turnuvası ile birlikte 512 takımın kıyasıya mücadelesi sonucu belirlenen en iyi takımlar, Zula Süper Lig’e çıkmak için play-off mücadelelerinde yer alacak. Yapılan yeni düzenlemelerle, Zula Süper Lig’in daha uzun soluklu olması hedefleniyor.

 Zula Süper Lig’de yer alan takımlar sponsorların ilgisini çekiyor
Gerçekleştirdiği dev organizasyonlar ve dijital espor yayıncılığı ile bünyesinde barınan takımları taraftarlarıyla buluşturan Zula, kendisine görünürlük sağlamak ve espora yatırım yapmak isteyen sponsorların da ilgisini çekiyor.

İLGİLİ HABERLER