Zula Süper Lig’de Şampiyon Galatasaray!

26-27 Ekim tarihlerinde Nonstop Zula Espor Merkezi’nde gerçekleşen espor turnuvasının final maçında Beşiktaş Espor ile karşılaşan Galatasaray Espor karşı karşıya geldi. Kıran kırana geçen mücadelenin ardından kupayı 4. kez müzesine götürmeye hak kazanan taraf Galatasaray Espor oldu. 

Zula Süper Lig’in 4. Sezon finali haftalardır mücadele eden birbirinden başarılı 10 profesyonel Espor takımını buluştururken, sezonun şampiyonu bir kez daha Galatasaray Espor oldu. Nonstop Zula Espor Merkezi’ne gelerek final heyecanını canlı olarak takip eden espor severler karşılaşmaların yanı sıra Keişan, Mert Şenel, Rauf ve Tuğçe Haşimoğlu gibi isimlerin yer aldığı konserlere de büyük ilgi gösterdi.

Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ı geride bıraktı

Zula Süper Lig’in ilk yarı final serisi, Beşiktaş ve Bursa Espor arasında oynandı. İki takımın da ilk büyük finallere katılma tecrübesi olarak tarihe geçen karşılaşmada, gülen taraf Bursa Espor’u 2-0’lık skorla geçen Beşiktaş Espor oldu.

İkinci yarı final maçı 1907 Fenerbahçe ve Galatasaray Espor arasında geçti; 2-0’lık skorla derbinin kazananı olan Galatasaray Espor, final serisini yine devam ettirdi. 2 maçın da uzatmaya gittiği karşılaşmalar, Zula Süper Lig tarihinin en çekişmeli serilerinden oldu.

Beşiktaş – Galatasaray Espor arasında geçen final karşılaşmasının ardından şampiyon 3-0’lık skorla Galatasaray Espor oldu. Espor liginde ilk kez yer alan Beşiktaş Espor önemli bir başarıya imza atarak ikincilik ödülünün sahibi oldu. Galatasaray Espor, Zula Süper Ligin 4. Sezonunda kupayı 4. kez kaldırırken, 200.000 TL’lik ödül havuzunun da sahibi olmaya hak kazandı.

1907 Fenerbahçe’yi 2-0’lık skorla geçen Bursa Espor ise sezonu üçüncü sırada tamamladı.

Lig Maratonunun En İyileri Belli Oldu

Lig aşamasının MVP (En Değerli Oyuncu), En İyi Taarruz, En İyi Keskin Nişancı ve En İyi Çıkış Yapan Oyuncu gibi “en”leri de belirlenirken, “En İyi Çıkış Yapan Oyuncu” Berkay “Arroow” Özdemir, “En İyi Taarruz Oyuncusu” Ertuğrul “W4siLi” Pala, “En İyi Keskin Nişancı” Ege “Surprise” Apaydın oldu.  Ege “Shnazn” Tarhan  ise  MVP (En Değerli Oyuncu) seçildi.

ICE Warriors Zula Süper Lig’de kalmaya devam edecek

26 Ekim Cumartesi günü ICE Warriors, Godzilla Wanderlust arasında gerçekleşen Play-out maçının galibi 2-0’lık sonuçla, üst üste iki sezondur çıktığı play-out maçlarından galip çıkan, ICE Warriors oldu.

İLGİLİ HABERLER