Zorlu’da uzaydan gelen, sıra dışı bir cisim görüldü!

İnsan türünü yeryüzünden silen bir uzaylı saldırısının ardından yaşananları konu alan yeni FX dizisi “War of The Worlds” ün Türkiye tanıtımı için Zorlu Center’da, özel ses ve ışık efektleri ile daha da çarpıcı bir deneyim sunan uzay cismi on binlerce ziyaretçiyle buluştu.

FX kanalında her Çarşamba 21:30’da izleyicilerle buluşan, eserlerinde geleceği resmeden ünlü İngiliz yazar H.G. Wells’in aynı isimli kitabından esinlenen “War of The Worlds” dizisi için Zorlu Center’da özel bir tanıtım aktivitesi gerçekleştirildi. Dizide uzaydan dünyaya düşen uzay cisimlerinin bir benzeri, İstanbul’un en fazla ziyaret edilen alışveriş ve eğlence merkezlerinden birinde özel ses, ışık ve sis efektleri ile ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Uzaydan dünyaya düşen küre şeklindeki cismin etrafında koruma altına alınan alanda dizideki olay yeri uzmanlarını canlandıran kast ekibi iki gün boyunca araştırmalar yaptı. Ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gören bu deneyim alanı sosyal medya paylaşımlarının da konusu oldu.

Gökbilimciler başka bir galaksiden gelen sinyali tespit ettiklerinde bunun dünya dışı yaşamın bir kanıtı olduğuna inanırlar. Tüm dünya nefesini tutmuş bir halde bu ilk temasın ardından ne geleceğini beklemeye başlar. Ancak bu bekleyiş çok da uzun sürmeyecektir. War of The Worlds, dünyanın sonunu getirebilecek güçteki uzaylı istilasından kurtulan bir grup insanın hikayesine odaklanırken, böylesine yıkıcı bir saldırının arkasındaki sebepleri irdeliyor.

BAFTA ödüllü yazar Howard Overman’ın yazarlığını üstlendiği dizinin karakterlerine ise Elizabeth McGovern, Léa Drucker, Natasha Little, Daisy Edgar Jones, Stéphane Caillard, Adel Bencherif ve Guillaume Gouix hayat veriyor. Çekimleri İngiltere ve Fransa’da gerçekleştirilen yapım 60 dakikalık 8 bölüm halinde izleyicilerle buluşuyor.

İLGİLİ HABERLER