“Zıt İkizler”in imdadına “İhtiyaç Kredisi” yetişiyor

“Akbank’ın Zıt İkizleri” ilk hikaye filmiyle sevenleriyle buluştu. Ünlü oyuncular Kıvanç Tatlıtuğ ve İlker Ayrık’ın rol aldığı Akbank reklamında, zıt ikizlerden Nuri’nin sakarlıkları yüzünden başlarına gelen sorundan, Akbanklı Ali’nin çözümüyle kurtuluyorlar.

Kahramanlarımız bir müzayede salonunda, 19. yy’dan kalma bir yelpazenin açık artırmasına katılmışlardır. Geldikleri müzayedede, kendilerini bir anda açık artırmanın ortasında bulurlar. Her şeyden habersiz Nuri, sakarlıklarıyla üst üste fiyatı artırarak antika yelpazeyi istemeden de olsa alır. Nuri yelpazenin parasını nasıl ödeyeceğini düşünürken, Ali ikizine Akbank’tan düşük faizli ihtiyaç kredisi almasını önerir. Nuri bu öneriyle ferahlar. Yelpaze de bu ferahlamaya katkıda bulunur.

“Zıt ikizler”in ilk hikayelerinin reklam filminde Akbank’ın yeni kampanyası “bahar kredisi”ne yer verdiklerini belirten Akbank Kurumsal İletişim Bölüm Başkanı Murat Göllü, “Ünlü oyuncularımızın performansı yine büyük beğeni toplayacak” dedi. İlk filmden aldıkları geri bildirimlerden çok mutlu olduklarını vurgulayan Göllü, “Aldığımız geri bildirimlerden oldukça memnunuz; herşeyden önce çok geniş bir kesimde etkisi olduğunu görüyoruz. Pekçok farklı ortamlarda özellikle de sosyal medyada çok konuşulan bir kampanya oldu. Bu etkinin bundan sonra da süreceğini düşünüyoruz” dedi.

“Müzayede” isimli reklam filminin yapımcılığını Filmpark, yönetmenliğini Bahadır Karataş, görüntü yönetmenliğini New York’tan gelen bu işe özel gelen Suat Kutluğ üstlendi. Çekimleri Hidiv Kasrı’nda gerçekleşen reklam filminde 65 tane yardımcı oyuncu rol aldı. Sanat yönetmenliğini Zafer Kanyılmaz, kostümleri Hafize Çeliktürk ve İlke Beyaz yaptı. Reklam filminde kullanılan yelpaze özel olarak üretildi. Gerçek bir müzayede ortamının sağlanması için pek çok antika aksesuar kullanıldı.

Kampanyanın Künyesi:

Reklamveren: AKBANK
Reklamveren Yetkili: Murat Göllü, Ayşegül Ögelman, Banu Harputlu
Reklam Ajansı: TBWA\ISTANBUL
CCO: İlkay Gürpınar
Yaratıcı Yönetmen: Emre Kaplan
Yaratıcı Ekip: Kerim Gürsel, İlker Kayserilioğlu, Doğu Göçük, Şükran Genç, Ahmet Bülent İlterberk, Berat Kösemen, Gamze İçhedef, Cem Bilgi
Marka Ekibi: Ela Bilgisel, İpek Türkili, Başak Sarıoğlu
CSO: Toygun Yılmazer
Stratejik Planlama Ekibi: Tuğyan Çelik, Ceren Şehitoğlu
Prodüksiyon Ekibi: Ceyda Kayaçetin, Alev Cihan
Prodüksiyon Şirketi: Filmpark
Yönetmen: Bahadır Karataş
Müzik: Emre Irmak – Jingle Jackson
Post Prodüksiyon: Sinefekt
Medya Ajansı: Mediacom

İLGİLİ HABERLER