Zeynep Yalım Uzun Arçelik A.Ş.’ye transfer oldu

2007 yılından bu yana Unilever’de çeşitli pozisyonlarda görev alan Zeynep Yalım Uzun, Arçelik A.Ş.’ye CMO olarak atandı. Ekim ayında Arçelik’te görevine başlayan Uzun, şirketin tüm markalarının ana pazarlama faaliyetlerini üstlenecek.

Zeynep Yalım Uzun’un yeni görevi Arçelik, Beko, Grundig gibi yerel ve küresel markalarının Amerika’dan Asya’ya pazarlama faaliyetlerini kapsıyor. Uzun ayrıca Arçelik A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi oldu.

Zeynep Yalım Uzun kimdir?

Robert Koleji’nden mezun olduktan sonra yüksek öğrenimini Amerika’da Ekonomi ve Psikoloji alanlarında yapan Zeynep Yalım Uzun, kariyerine Koç Holding’de başladı. 1992 yılında Unilever Gıda Pazarlama Bölümü’ne geçen Uzun, Komili ve Sana markalarından sorumlu olarak görev aldı.

Uzun, 1998 yılında Unilever Polonya’ya atanarak, 22 ülkeden oluşan bir coğrafyada Rama markasının Pazarlama Müdürlüğü görevini üstlendi. 2001 yılında Türkiye’ye dönen Zeynep Yalım Uzun, önce Knorr ve Calve Pazarlama Müdürlüğü’ne, 2003 yılının Ağustos ayından itibaren Ev Bakım Kategorisi Pazarlama Müdürlüğü’ne ve ardından Afrika, Ortadoğu ve Türkiye Bölgesi Ev Bakım Kategorisi Direktörlüğü’ne getirildi.

2007 yılı başında atandığı Unilever’de Unilever Türkiye Ev ve Kişisel Bakım Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yerine getiren Zeynep Yalım Uzun evli ve 2 çocuk annesi.

İLGİLİ HABERLER