Yurtsan Atakan son yolculuğuna uğurlandı

Teknoloji basınının en önemli kalemlerinden gazeteci Yurtsan Atakan bir süredir mücadele ettiği hastalığa yenik düşerek yaşamını yitirdi.

1963 yılında İstanbul ‘da doğan Yurtsan Atakan, İstanbulİngiliz Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Cumhuriyet Gazetesi’nde başladığı gazetecilik hayatını Güneş Yayınları, Bersay Yayıncılık, IDGTürkiye , Yeni Yüzyıl Gazetesi, Star Gazetesi ve HürriyetGazetesi’nde sürdüren Atakan, Adam Dergisi Yazı İşleri Müdürü, PC World Genel Yayın Yönetmeni, IDG TürkiyeGenel Müdür Yardımcısı görevlerinde bulundu. 1994 yılında başladığı internet ve teknoloji yazılarını 1995 yılından itibaren Hürriyet Gazetesi’nde düzenli olarak yazmaya başladı.

Son olarak Akşam Gazetesi ve Gusto Dergisi’nde yazmakta olan Yurtsan Atakan, Türkiye Bilişim Vakfı Bilişim Medyası Ödülleri kapsamında çeşitli yıllarda En İyi Köşe Yazısı, En İyiİnternet Sitesi, En İyi Fotoğraf, Bilişime Verilen Katkı dallarında çeşitli ödüller almıştı. Atakan’ın naaşı bugün Levent Camii’nde öğle namazına müteakip kılınan namazın ardından Ulus Mezarlığı’na defnedildi. 

 

İLGİLİ HABERLER