Yılın Müzisyen İş Adamı Özel Ödülü kimin oldu?

Vodafone’un 25 yaş ve altındaki müşterilerine özel ayrıcalıklar sunduğu gençlik markası Vodafone FreeZone sponsorluğunda hayata geçirilen Vodafone FreeZone                   15. Liselerarası Müzik Yarışması’nın finalinde, liseli genç müzisyenlerin yanında bir ödül de yılın en başarılı müzisyen iş adamına verildi. Yarışmaya 2010 yılında eklenen ve bu yıl üçüncüsü verilen Yılın Müzisyen İş Adamı Ödülü’nü, Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil aldı. Akbank’ta kariyerine 2002 yılında başlayan ve 2012’nin başından bu yana görevini Genel Müdür olarak sürdüren Binbaşgil, 14 Nisan’da İstanbul Bostancı Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilen büyük finalde ödülünü efsanevi rock grubu Deep Purple’ın bateristi Ian Paice’in elinden aldı. 

Yılın Müzisyen İş Adamı Ödülü’nü almaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil şunları söyledi: “Müzik, kariyer planları için kişinin önünde asla bir engel değil, aksine motive edici bir unsur. İş dünyasının yoğun temposu içinde bir es verme fırsatı. Müzik her zaman benim hayatımın önemli bir parçası oldu ve olmaya da devam edecek. Gençlere tavsiyem bir yandan kariyer yolunda hızla ilerlerken, bunun için çaba sarfederken diğer yandan da hobilerinden de asla   vazgeçmemeleridir.” Müziğe küçük yaşlarda piyano çalarak başlayan Hakan Binbaşgil, 7-8 yaşında TRT İstanbul Radyosu’nda ilk performansını sergiledi. Robert Kolej ve daha sonraki tahsil hayatı boyunca piyano çalmaya devam eden Binbaşgil, son yıllarda da caz müziğine odaklanmaya başladı. Binbaşgil iş hayatında da bu hobisini devam ettirmeye özen gösterdi. 

14 Nisan tarihinde İstanbul Bostancı Gösteri Merkezi’nde gerçekleşen finale 25 liseden yaklaşık 150 genç katıldı. Toplam 7 kategoride ödüllerin verildiği yarışmada “İcra” kategorisinde birinci olan ve Vodafone FreeZone tarafından kurulacak tam donanımlı müzik stüdyosu ödülünü kazanan okul, Beyoğlu Özel Sankt Georg Avusturya Lisesi oldu. “Kız Solist” kategorisinin birincisi Özel Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi ve “Erkek Solist” kategorisinin birinci kategorisinde Beyoğlu Özel Sankt Georg Avusturya Lisesi de uluslararası yarışma ve festivallerde Türkiye’yi temsil ederek yurtdışına açılma fırsatı yakaladılar. Yarışmada üstün başarı gösteren Özel Darüşşafaka Lisesi, Tınaztepe Lisesi, Buca DMO Çok Programlı Lisesi eğitim sponsoru Okan Üniversitesi’nden karşılıksız eğitim bursu kazandı.

İLGİLİ HABERLER