Yılbaşını sıradan bir gün gibi geçirmek isteyenlerin anlayacağı 5 durum

 

2016’nın gelmesi sadece bir seneyi geride bırakmak anlamına gelmiyor. Yılbaşına günler kala ‘O geceyi nasıl kutlayacağım?’ düşüncesi’ etrafınızda bir baskı oluşturuyor.

Akşam ‘Ne istiyorsam onu yaparım.’ diyemiyorsunuz. Çünkü yılbaşındaki planınıza günler öncesinden karar vermeniz gerekiyor.

31 Aralık gecesini sıradan bir şekilde geçirmek isteyenlerin yaşamaya maruz kaldığı 5 yaygın durum ise şöyle:

1-‘Çıkıp bir akşam kahvesi içeyim sonra da eve döner ayaklarımı uzatırım.’ Diyemezsiniz. Çünkü her yer yılbaşı için hazırlanmıştır. Dinlenmeye gider, yorulup geri gelirsiniz.

2-‘Deniz kenarındaki banklardan birine oturup kafa dinlesem hiç fena olmaz aslında.’ Diyemezsiniz. Çünkü muhtemelen gideceğiniz deniz kenarında, ya arkadaki mekanın yılbaşı kutlamasından gelen müzik seslerinin gürültüsünü duyarsınız, ya da oradakilerin kendi aralarında çılgınca eğlenmelerini seyretmek zorunda kalırsınız.

3-‘Tamam ben de eğlenmek istiyorum. Birkaç arkadaşımı arayıp bir şeyler yapabilirim.’ Diyemezsiniz. Çünkü bütün mekanların rezervasyonları günler öncesinden doldu. Arkadaşlarınızın çoğu da onlardan birinde organizasyon yaptı. Karar vermek için artık çok geç kaldınız.

4-‘Evde tek başıma takılayım o ozaman ben de. Televizyon izler, cips yerim.’ Derseniz bunu gerçekleştirebilirsiniz. Ama bu sefer de açtığınız her kanalda yılbaşına özel programlar olduğundan, sakin bir film gecesi geçirmek neredeyse imkansızdır.

5-Ama her zaman başka bir çıkış yolu vardır. Muhtemelen sizin gibi rezervasyon yaptırmamış, akşama planı olmayan arkadaşlarınızı bulup onlarla sabaha kadar muhabbet edeceğiniz bir gece geçirebilirsiniz.

Marketing Türkiye istediğiniz gibi eğlenebileceğiniz bir yılbaşı akşamı ve mutlu yıllar diler…

İLGİLİ HABERLER