Yeni nesil işler İPZ Adana’da masaya yatırıldı

Marketing Türkiye ve Marketing & Management Institute tarafından “Yeni Nesil Ürünler ve İşler” başlığı ile Adana’da gerçekleştirilen İnteraktif Pazarlama Zirvesi (İPZ)’nin açılışında konuşan Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Günseli Özen, teknolojinin gelişmesine paralel olarak büyük şirketlerin de politikalarını değiştirmek zorunda kaldığını ifade etti.

Marketing Türkiye ve Marketing & Management Institute tarafından düzenlenen Türkiye’nin en kapsamlı pazarlama etkinliği İnteraktif Pazarlama Zirvesi (İPZ) Anadolu, Adanalı iş dünyasıyla buluştu. Bu yılki ana teması, “Yeni Nesil Ürünler ve İşler” olan İPZ Anadolu, 11 yıldır aralıksız devam ediyor. Bugüne kadar binlerce pazarlama profesyonelini ve yüzlerce konuşmacıyı aynı çatı altında buluşturan “İPZ Anadolu 2017” bu yıl Adana’dan önce, Konya, Bursa, Eskişehir, Kayseri, Ankara ve Antalya iş dünyasıyla bir araya geldi. İPZ Anadolu, yıl sonuna kadar Eskişehir, Manisa ve Bursa’yı ziyaret edecek.

Bu yılki temasıyla teknolojinin dayattığı değişim konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan İPZ Anadolu’nun açılışında konuşan Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Günseli Özen, teknolojinin iş dünyasına etkilerine dikkati çekti. Özen, teknolojinin gelişmesine paralel olarak büyük şirketlerin de politikalarını değiştirmek zorunda kaldığını söyledi. Yeni nesil şirketlerin teknolojiyi kullanma şekline vurgu yapan Günseli Özen, yeni ürünler ve işler için dünyaya açık olmak gerektiğini belirtti. Özen, “Tüketicinin ‘öf’, insanın ‘vay be’ dediği yerde inovasyon vardır” dedi.

_MG_1087Yeni dünyanın gereklerine uygun iş yapış biçimlerinin tartışmaya açıldığı İPZ Anadolu’nun Adana destekçileri arasında Garenta, Yapı Kredi Bankası, Arçelik, Opet, Aygaz, Güney Reklamcılar Derneği (GRD) ve Öncül Sefa İletişim Hizmetleri yer aldı. Birlikte iş yapma kültürünün konuşulduğu konferansta konuklara İPZ Anadolu Katılım Sertifikası ve sürpriz hediyeler verildi.

İlham veren sunumlar İPZ Adana sahnesinde

akan_abdula (2)Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni ve Marketing Management Institute (MMI) Türkiye Başkanı Günseli Özen’in açılış konuşmasının ardından zirvede ilk olarak Future Bright Group Yönetici Ortağı Akan Abdula sunum yaptı. Abdula, “İçgörünün Önemi” adlı sunumunda; tutum ve davranışların içgörünün belirlenmesindeki etkisini sektörden örneklerle anlattı. Abdula konuşmasında kültürel değerlerin önemine dikkati çekti.

orçun hafızoğlu - Günseli Özen (5)GarentaPRO Satış Müdürü Orçun Hafızoğlu ise “Yeni Tüketici Davranışlarına Göre Yeni İş Modelleri”ni paylaştı. Hafızoğlu, kendi sektörlerindeki teknolojik gelişmeleri ve insanların teknolojiyle uyumunu dinleyenlere aktardı. “Yeni Nesil İşlerde Kolay Finansman Araçları” başlıklı bir sunum yapan Yapı Kredi Kobi Merkezi Satış Kanalı ve İş Geliştirme Direktörü Burak Bıçaklar, girişimcilere finansa ulaşma yollarını anlatıp yol gösterdi. Arçelik Pazarlama A.Ş. Türkiye Pazarlama Direktörü Mehmet Tüfekçi’nin “Markalaşmanın Gücü” adlı etkili sunumunun ardından Opet Filo Satış ve Teknoloji Direktörü Hakan Koca “İş Birliğindeyiz” içerikli konuşmasıyla Adanalı girişimcilerin karşısına çıktı. Aygaz Pazarlama Direktörü Ercüment Polat “Başarıya Giden Yoldaki Adımlar” başlıklı sunumuyla zirvenin son sunumunu gerçekleştirdi.

İLGİLİ HABERLER