Yapı Kredi, Tweet’le Aç özelliğini Türkiye’de ilk kullanan marka oldu

Yapı Kredi Play, Twitter’ın yeni modeli “Tweetle Aç”ı (Flock to Unlock) Medcezir dizisinde yaptığı iş birliğiyle Türkiye’de kullanan ilk marka oldu. Star TV’de yayınlanan, Türkiye’nin en çok izlenen gençlik dizilerinden Medcezir’de gerçekleşen entegre kampanya ile; Medcezir izleyicileri, dijital ortamda etkileşime geçerek belirlenen hedefe ulaştı ve 1 saatin sonunda Twitter’daki kilitli video’nun açılmasını sağladı.
 
Kampanya doğrultusunda, Play karta özel olarak, dizi akışına uygun şekilde, Medcezir oyuncularından Mert’in sevgilisine seslendiği bir video hazırlaması sağlandı. 8 Mayıs tarihli bölümünün yayın saati öncesinde sosyal medya üzerinden ve dizi yayına başladığı esnada TV alt bantları ile Mert’in Eylül’e bir sürpriz yapacağı ve bu sürprizi Eylül’den önce izlemek isteyenlerin 1 saat içerisinde 10 bin tweet atmaları gerekeceği duyuruldu. Kampanya hashtagi olarak belirlenen #MertinVideosu hashtag’i ise, dizi esnasında yapılan TV senaryo entegrasyonu ve TV alt bantlar ile duyuruldu. Kampanya hashtaginin #MertinVideosu olduğunu öğrenen izleyiciler 1 saat içerisinde tweet atarak, sadece Play kart takipçilerine özel hazırlanan videoyu izleme şansına sahip olacaktı.
 
Kampanya sonucunda 1 saat içerisinde 13 bin tweet atıldı. Hazırlanan video ile genel kampanya ortalamasında yüzde 3-5 seviyesinde olan etkileşim oranı 4 kat artarak yüzde 18’e çıktı. Yayın süresince yaklaşık 4.5 milyon kişiye erişim sağlandı. Tweetle Aç”ı (Flock to Unlock) kullanarak bu deneyime dahil olan Medcezir severlere, hedefe ulaşılıp videonun kilidi açıldığında Twitter üzerinden otomatik bir mesaj gönderilerek video’yu izlemeleri sağlandı. 

İLGİLİ HABERLER