Windows 10 Microsoft’un yüzünü güldürdü

 

Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 10’u 2015 Temmuz’da kullanıma hazır hale getirdi. Aradan geçen sürede Windows 10’u indiren kişi sayısı sistemin kullananlardan tam not aldığını gösterdi.

200 milyon kişiye ulaşan kullanıcı sayısı Microsoft’un son yıllardaki çalışmalarından aldıkları iyi bir sonuç oldu. İndirme hızı bu şekilde devam ederse Windows 10’un önümüzdeki üç yıl içinde 1 milyar indirmeye ulaşması bekleniyor.

Kullanıma açıldıktan sonra ilk 24 saat içinde 14 milyon kez indirilmesi de Microsoft için hızlı bir başlangıç oldu. Bu rakam bir hafta içinde 75 milyon indirmeye ulaştı. 3 ay geçtikten sonra da 132 milyon kullanıcı Windows 10’u denedi. Bu ilerleme Microsoft’un Windows güncellemeleri ile yaşadığı sorunlarla etkili çözümler geliştirerek ulaştığını gösteriyor.

Windows 10 beklentileri karşılayabilir mi?

Windows 10, tabletler, masaüstü bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarlarda kullanılabiliyor. Bir önceki versiyonu Windows 8 ağır eleştiriler aldığından daha iyisini yapma uğraşı içindeki Microsoft, son sürümü tanıtmak için Windows Insider programından tanıtım yaptı. Kullanıcılar 29 Temmuz’da Windows 10’u indirmeden önce nasıl bir güncelleme geldiğiyle ilgili bir fikir sahibi oldular. Ön indirme fırsatı Windows 10’un kendisini tanıtmasını sağladı.

İLGİLİ HABERLER