WhatsApp hakkında az bilinen pratik özellikler

En son güncellenen iOS uygulamasıyla WhatsApp’a pratik yeni özellikler geldi. Beğeni toplayan yenilikleri ve uygulamanın az bilinen özellikleri kullanım avantajları sağlıyor.

Ses kayıt kilidi

Özellikle aramaya ve mesaj yazmaya aynı anda üşenenler için harika bir WhatsApp özelliği olan “sesli mesaj gönderme” yenilendi. Kullanıcılar artık sesli mesaj gönderirken parmaklarını sürekli kayıt tuşunda tutmak zorunda kalmayacak.

WhatsApp içinde YouTube

WhatsApp uygulaması içinde YouTube videosu izleyebilirsiniz. Arkadaşınızın size gönderdiği ya da sizin gönderdiğiniz YouTube linkleri ana ekranda sürekli açık kalabiliyor ve siz hem video izleyip hem de yazışmalarınızı devam ettirebiliyorsunuz.

Mavi Tik Bilgisi

Yeni nesil dedektifler için WhatsApp’ın en sevilen özelliği mavi tik… WhatsApp’ta tiklerin ne zaman maviye döndüğünü gönderdiğiniz mesaja basılı tutarak çıkan “Bilgi” opsiyonunu tıklayarak görebilirsiniz.

Otomatik yüklemelere son

WhatsApp’da size gönderilen her fotoğrafı telefonunuzda kayıtlı bulmak zorunda değilsiniz. Telefonunuzun “Ayarlar” bölümünden “Veri Kullanımı”na tıklayarak, ”Medyanın otomatik olarak indirilmesi”  seçeneğini kapatabilirsiniz. İsterseniz “Mobil veri kullanırken” düğmesine tıklayarak, verilerin wifi’sız ortamlarda indirilmesi opsiyonunu değiştirip internet kotanızı koruyabilirsiniz.

Yazım şekilleri

Herkesin bilmediği bir diğer WhatsApp özelliği ise yazdığınız metnin formatını değiştirmek… Formatını değiştirmek istediğiniz metni seçerek çıkan seçeneklerden metninizi kalın, italik ya da üstü çizili yapabilirsiniz.

Pin özelliği

WhatsApp’ınızı açar açmaz en son konuştuğunuz kişiyi değil de istediğiniz kişiyi görmek isterseniz işiniz kolay. Yazışmalarınızda istediğiniz kişilerin ilk sırada olması için isimlerinin üstüne basılı tutarak ya da hafif sağ kaydırarak ortaya çıkan pin seçeneğini aktifleştirmeniz yeterli.

 

 

İLGİLİ HABERLER