Volkswagen CEO’su Herbert Diess: “Sonumuzun Nokia gibi olmasını istemiyoruz”

Tesla’nın elektrikli otomobilleri, BMW, Mercedes ve Volkswagen gibi devlerin bulunduğu otomobil sektöründe ciddi bir dönüşümü tetikledi. Bloomberg’e röportaj veren Volkswagen CEO’su Herbert Diess, değişime ayak uydurmak için titiz bir çalışma yürüttüklerini belirterek, “Sonumuzun Nokia gibi olmasını istemiyoruz” dedi.

Volkswagen CEO’su Herbert Diess

Tesla’nın elektrikli otomobilleri, BMW, Mercedes ve Volkswagen gibi devlerin bulunduğu otomobil sektöründe ciddi bir dönüşümü tetiklerken, değişimin gerisinde kalarak elektrikli ve otonom araçlar için kollarını sıvayan üreticilerden biri de Volkswagen…

Diess, bir zamanlar dünyanın bir numarası olan Nokia’nın muhtemel en iyi örnek olduğunu belirterek, “Yeterince hızlı değilseniz, hayatta kalamazsınız. Ben her zaman çalışanlarıma bu örneği anlatıyorum” dedi.

Otomobil pazarında değişen dinamiklere göre, yeni modellerin dijital ekosisteme ayak uydurması ve akıllı telefonlar gibi sürekli internete bağlı olması şart. Diess, ilerleyen dönemde Volkswagen’in kendi işletim sistemini de geliştirip, satmayı planladığını ifade etti.

Volkswagen’in şu sıralar “yeni değişim” olarak adlandırılan elektrikli otomobil pazarında ID.3 ve ID.4 adında tanıtılmış iki yeni modeli bulunuyor. Bu modellere yeni elektrikli otomobillerin ekleneceği kesin.

 

İLGİLİ HABERLER