Vodafone’dan, #Birgündeğilhergün “Önce Kadın” kampanyası

 

Vodafone, kadının güçlendirilmesine yönelik tüm çalışmalarının iletişimini “Bir gün değil her gün Önce Kadın” çatısı altında bir araya getiriyor.

Vodafone’un Önce Kadın programı bugüne dek 624 bin kadının sosyal ve ekonomik hayata tam katılımına destek sağladı. Bir gün değil her gün Önce Kadın çalışması için de ilk adım 9 Mart’ta sosyal medyada #1GünDeğilHerGün hareketi ile atıldı.

Vodafone yayınladığı manifesto ile cinsiyet eşitliği konusunu 365 gün farklı iletişim mecralarına taşıyarak, kadınların ekonomik ve sosyal hayata tam katılımı konusunda daha fazla kişiyi bilinçlendirmeyi amaçlıyor.

Vodafone, Türkiye Vodafone Vakfı çatısı altında “Bir gün değil her gün Önce Kadın”  çalışmalarını “gelir fırsatları”, “bilgiye erişim” ve “iletişim” başlıkları altında kadınlara yönelik tüm ihtiyaçları tek pakette topluyor.

Türkiye Vodafone Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gizem Keçeci konuyla ilgili: “Vodafone Türkiye olarak, toplumsal gelişim ve ekonomik kalkınmanın kadınların sosyal ve ekonomik hayata etkin katılımlarıyla mümkün olacağına inanıyoruz. Bu doğrultuda, gerek kurum içinde gerek kurum dışında kadınları destekliyoruz. Türkiye Vodafone Vakfı çatısı altında oluşturduğumuz ve bugüne kadar 624 bin kadına ulaşan ‘Vodafone Önce Kadın’ programımız kapsamında sosyal sorumluluk projeleri hayata geçiriyoruz. Bu projelerle bir yandan kadınları bilgilendiriyor, kendilerini güvende hissetmelerini sağlıyor, bir yandan da girişimci ruhlarını harekete geçirerek kendi işlerini kurmaları, kendi ayakları üzerinde durmaları ve ailelerine destek olmaları için onları güçlendiriyoruz. Biz bir gün değil her gün, bir konuda değil her konuda kadını destekliyoruz. Bu bilinci de ‘Bir gün değil her gün Önce Kadın’ iletişimimizle Türkiye’de daha geniş kitlelere yaymak istiyoruz. Bu iletişim çalışmamız ile her gün kadın konusunu gündeme getirerek, cinsiyet eşitliği konusunda daha fazla kişiyi bilinçlendirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

 

 

İLGİLİ HABERLER