Vodafone Kırmızı Işık bir ödül daha aldı

Cannes Lions 2015′te kazandığı Grand Prix ile bir ilke imza atan Vodafone “Kırmızı Işık”uygulaması başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Çalışma, 1960 yılından bu yana reklam, tasarım ve iletişim disiplinlerindeki yaratıcılığı ve inovasyonu ödüllendiren Clio Awards‘tan da bir altın ve bir de gümüş ödülle döndü. 

Entegre Kampanya kategorisinde altın ödülün sahibi olan Kırmızı Işık’a gümüş ödül ise Dijital Kategori’den geldi. Twitter üzerinden Kırmızı Işık’a verilen İstanbul Team Red ödül sevincini takipçileri ile paylaşan kampanyanın ajansı şunları yazdı. 

“Clio Ödülleri’nin kısa listesinde Türkiye’den 4 farklı çalışma yer almıştı. Havas Worldwide Istanbul’un Durex için hazırladığı “Arrivals” ve Tribal Worldwide Istanbul ekibinin hayat verdiği ‘Audi: Heaven & Hell’ kampanyaları Açıkhava ve Baskı kategorilerinde kısa listedeydi. Yine, Af Örgütü için gerçekleştirilen, Concept imzalı ‘Typography of Censorship’ kampanyası da Açıkhava Kategorisi’nde kısa listede yer alıyordu. Yarışmada Türkiye’den kısa listeye kalanlar arasında ödüle kavuşan tek isim Kırmızı Işık oldu.

İLGİLİ HABERLER