Vodafone Arena için biraz daha “#Sabret”

Beşiktaş’ın yeni stadı Vodafone Arena’nın yapımı son sürat devam ediyor. Stadın inşaatındaki ilerlemeyle birlikte taraftarların heyecanı da gitgide artıyor. Çeşitli forumlarda ve sosyal medyada stadın günlük çalışmalarını ilgiyle takip eden Beşiktaşlılara Vodafone Arena ekibinden yeni bir mesaj geldi. Zorluklara rağmen çalışmanın hızla sürdüğünü söyleyen Vodafone Arena inşaat ekibi taraftara “sabret” mesajı verdi.

Yapımı hızla devam eden Beşiktaş’ın yeni stadı Vodafone Arena için inşaat ekibi kamera karşısına geçti ve taraftara “sabret” mesajı verdi. Vodafone Türkiye tarafından hazırlanan ve inşaatta çalışanların rol aldığı filmde, inşaat sürecinde yaşanan zorluklara değinilerek “inşaat hızla devam ediyor, merak edecek bir şey yok, biraz daha sabret” mesajı veriliyor. Beşiktaş JK ile Türk spor tarihinin en büyük sponsorluk anlaşmalarından birine imza atan Vodafone Türkiye’nin çektiği #Sabret filminde Vodafone Arena inşaat ekibi taraftara “sabret” diyor. Vodafone Arena’yı sabırsızlıkla bekleyen Beşiktaşlılara hitap eden filmde inşaat ekibi inşaat sürecinde karşılaşılan zorluklardan örnekler vererek taraftara “Biraz daha sabret” mesajı veriyor. Vodafone Arena’daki inşaat sürecini anlatmak için kamera karşısına geçen Vodafone Arena inşaat ekibinden Elektrik Teknikeri Erhan Ergönül, İş Güvenliği Uzmanı Emre Aygün, JCB Kepçe Operatörü Hüseyin Bayraktar, Şoför Murat Beyazıt ve İnşaat Mühendisi Bülent Azizoğlu’nun yer aldığı filmin çekimleri iki günde tamamlandı. Filmde rol alan inşaat ekibi, kepçenin zeminden kaya veya su çıkarmasına, lokasyon itibariyle inşaat kamyonlarının her zaman alana sokulamamasına, binlerce ton kaya kırılmasına rağmen stadın bitmesine çok az kaldığını belirtiyor ve taraftara kendilerine emanet olan Vodafone Arena’nın en iyi şekilde tamamlanacağını, biraz daha sabretmelerini söylüyor.

Vodafone Arena hızla yükseliyor

Tüm coğrafi zorluklarına rağmen hızla yükselen Vodafone Arena’ya toplamda 120 bin metreküp beton ve 94 bin 500 metrekare şap dökülecek. Ayrıca kaba inşaat için toplam 22 bin ton demir, çim saha altında ise yaklaşık 6 bin metreküp filtreli mıcır kullanılacak. Vodafone Türkiye ile Beşiktaş JK arasında 20 Ağustos 2013’te imzalanan 15 yıllık sponsorluk anlaşmasıyla Türkiye’nin ilk akıllı ve çevreci stadyumu olarak inşa edilen Vodafone Arena, futbol karşılaşmalarının yanı sıra yurt içi ve dışından önemli konser, eğlence ve moda aktivitelerine de ev sahipliği yapacak. Vodafone Arena’nın akıllı stadyum uygulamaları da inşaat aşamasından itibaren planlı ve entegre bir biçimde hayata geçiriliyor. Taraftarlara ve ziyaretçilere maç günleri uçtan uca dijital deneyim yaşatacak Vodafone Arena’da tüm sistem ve ekipmanlar 4G teknolojisini destekleyecek şekilde tasarlandı. Vodafone Arena, mobil ve sabit iletişim altyapısıyla, hem dijital hem de çevreci bir stat olacak.

Kampanya künyesi:

Reklamveren: Vodafone

Reklamveren Temsilcileri: Bilge Çiftçi, Onur Gargılı, Celal Çevik

Reklam Ajansı: Tribal Worldwide İstanbul

Ajans Başkanı: Ömür Kula Çapan, Hakan Birgül

Yaratıcı Yönetmen: Arda Erdik, Başar Bellisan

Yaratıcı Grup Başkanı: Barış Sarhan, Melih Ediş

Yaratıcı Grup: Selçuk Çelebioğlu, Zeynep Ezgi Deniz

Sosyal Medya: Selçuk Çelebioğlu

Müşteri İlişkileri: Pınar Çelebi, Gökçe Sanay

Ajans Yapımcısı: Can Taşkın

Yapım Şirketi: Random Works

Yönetmen: Emre Sert ve Gökçe Yetişkin

Yapımcı: Murat Öngel

İLGİLİ HABERLER