Vakıfbank ikinci kez GUINNESS DÜNYA REKORLARI™’nda

Başlık haber değeri taşıyor, okuyorum… Son zamanlarda tüm kuruluşların “kadın” farkındalığı arttı, bundan memnunum elbette ama pek de beklenesi olmamasına rağmen bir kamu bankası olarak Vakıfbank, Kadın Voleybol Takımı ile ikinci kez Guinness raporuna girecek performansı göstermiş.

Bildiğiniz üzere sporda başarının pek çok bileşeni var: bireysel hedefler, takımdaşlık ve güçlü bir motivasyon. Bu üç bileşen Vakıfbank Spor Kulübü’nde Kadın Voleybol Takımı’nda bütünleşmiş. Takım, kazandığı 73 maçın ardından ”üst üste en çok resmi maç kazanan takım” unvanıyla ilk kez 2014’de girdiği rekorlar listesine bu kez Kadınlar FIVB Kulüpler Dünya Şampiyonası’nı ”en çok kazanan takım” olarak bir kez daha girmiş.

VakıfBank Genel Müdürü ve Kulüp Başkanı Abdi Serdar Üstünsalih bu başarıyı samimi bir dille dile getirmiş, ”Türk kadınının gücünü göstermek ve yeni nesillere iyi örnekler sunmak en büyük hedefimizdir. Böyle başarılarda sadece VakıfBank’ın değil, Türk kadınının başarısının altını çizmek çok daha anlamlıdır. VakıfBank olarak tüm gücümüzle kadınlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.

1986 yılında kurduğumuz VakıfBank Spor Kulübümüz bugün dünyanın en büyük voleybol okuludur. Bu alanda yaptığımız yatırım, spor tarihimiz için bir mihenk taşıdır. Türk kadınının gücünü göstermek ve yeni nesillere iyi örnekler sunmak en büyük hedefimizdir. Biz, sporcularımızı yetiştirip Türk sporuna katkı sağlama misyonuyla hareket ediyoruz. Kızlarımızı sosyal hayata hazırlıyor, başarıya giden yolda kendilerine yardımcı oluyoruz.” diyor.

İLGİLİ HABERLER