Twitter’dan Kış Olimpiyat Oyunları’na özel hashtag ve emoji

2018 PyeongChang Kış Olimpiyat Oyunları tüm hızıyla başladı ve sporseverler Pyeongchang Olimpiyat Stadyumu’nda gerçekleşen görkemli açılış seramonisini izlemek ve yorumlamak üzere Twitter’a kilitlendi. Tüm dünyadan pek çok sporseverin olimpiyatlara özel çok sayıda tweet paylaştığı Twitter’da olimpiyat konuşmalarına dahil olmak ve çok daha fazla kişiyle etkileşime geçmek çok kolay. #PyeongChang2018 ve #Olympics hashtagiyle kış olimpiyatlarına ilişkin daha kolay arama yapabilir ve daha fazla kişiyle Twitter üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Olimpiyatlara ilişkin resmi hesaplardan güncel gelişmeleri takip etmek çok kolay. Aşağıdaki Twitter hesaplarından Olimpiyatlara dair her şey öğrenilebilir…

@Olympics
@pyeongchang2018
@olympicchannel

Olimpiyata özel emoji

Twitter’da olimpiyatlarla ilgili çok sayıda emoji bulmak mümkün. İngilizce, Rusça, Korece, Fransızca, Japonca ve Çince’de kullanılabilecek bu hashtag’lerle birlikte Twitter’da Kış Olimpiyatları’na özel olarak sunulan emojileri kullanarak da konuşmalarınızı zenginleştirebilirisiniz.

Dünyanın dört bir yanındaki sporsevenler, en sevdikleri takımlar için tutkularını ortaya koyup yaklaşık 100 takımın emojisini paylaşabilirler. Üç harfli takım kodu veya ulusal olimpiyat komitesi hashtag’iyle yapılan her tweetlemede her takım için bayrak emojisi ortaya çıkıyor

Twitter’da Anlar’ı kullanın

En önemli # PyeongChang2018 Tweet’lerinden bazılarını kaçırmamak için Twitter’da Araştır sekmesini tıklayarak Twitter Anlarını kontrol edebilirsiniz. Kış Oyunları’nın başından sonuna dek, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya, Birleşik Krallık gibi çeşitli yerlerden gelen tüm harika içerik ve öykülerle takibe değer Anlar olacaktır.

Madalya zaferleri ve insanların Twitter’da konuşmalarını sağlayan Olimpiyat konularının bulunduğu her pazarda takibe değer anlar olacaktır muhakkak.

Işte o anlardan bazıları:

https://twitter.com/Olympics/status/961955529231802368

https://twitter.com/olympicchannel/status/961949255178113025

Türkiye’den 8 sporcu Kış Oyunları’nda

Kış Olimpiyat Oyunları’na Türkiye’den tam 8 sporcu katıldı ve özellikle açılışta Türk sporcular büyük bir coşkuyla yürüyüşü gerçekleştirdiler.

Bu sporculardan Hamza Dursun geldiği bu başarılı noktaya dikkat çekmek üzere bir tweet paylaşırken, Türkiye Cumhuriyet Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ise Twitter’dan sporculara başarı dileklerini iletti.

https://twitter.com/OA_Bak/status/962618808153276424

https://twitter.com/sportstvcomtr/status/961936809134579716

İşte Twitter’dan veriler

Olimpiyat Oyunlarının öncesinde, Twitter’daki kış oyunlarına dair çok şey konuşuldu, tartışıldı. Olimpiyatlar hakkında Aralık ayından bu yana en çok tweet atılan ülkeler şunlar oldu:

Japonya

Amerika Birleşik Devletleri

Kore

Tayland

Kanada

İşte bu kış en çok bahsedilen ve heyecanla beklenen Olimpiyat sporları şunlar oldu:

Artistik patinaj

Buz Hokeyi

Hız Pateni

Kızak

Curling

İşte en çok bahsedilen sporcular ise şunlar oldu:

Yuzuru Hanyu: Artistik Patinaj; Japonya

Maame Biney (@BineyMaame): Hız Pateni; Amerika Birleşik Devletleri

Satoko Miyahara: Artistik patinaj; Japonya

Lindsey Vonn (@lindseyvonn): Kayak; Amerika Birleşik Devletleri

Kaori Sakamoto: Artistik patinaj; Japonya

İLGİLİ HABERLER