Türkiye’nin “İyi Yaşam Markaları” belli oldu

Küresel markalar topluluğu Sustainable Brands İstanbul için Nielsen tarafından bu yıl ikincisi gerçekleştirilen ve Türk tüketicisinin yaşam tarzına tüketim alışkanlıklarına odaklanan Good Life Brands/İyi Yaşam Markaları’nda sektöründe birinci olan markalar açıklandı. “İyi Yaşam Markaları” ödülüne değer görülen markalar Marketing Türkiye iş birliğiyle gerçekleştirilen görkemli bir törenle ödüllerine kavuştu. 

Türk tüketicisinin yaşam tarzına, tüketim alışkanlık­larına, iyi yaşamı yeniden tanımlayan ve şekillendi­ren değerlerine odaklanan “Good Life Brands/İyi Yaşam Markaları” araştırması doğrultusunda sektöründe bi­rinci olan markalar ödüllerine geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Sustainable Bran­ds Istanbul’da kavuştu. Tüketicilere iyi yaşam sunarak sadık müşteriler yaratma yolunda markalara önemli fırsatlar sunan araştırmanın bu yılki sonuçlarına göre tü­keticilerin “İyi Yaşam Markaları” olarak tanımladığı şirketler, Marketing Türkiye iş birliğiyle Fairmont Quasar Otel’de yapılan görkemli bir ödül törenle ödülleriyle buluştu.

Tüketicilerine iyi bir yaşam sunan, iyi ya­şamla bağlantılı olan markaları öne çıkar­mayı amaçlayan ve tüketicilere “Sizce bu sektörde tüketicilerine iyi yaşama ulaşabil­meleri konusunda en çok yardımcı olma­ya çalışan firma ya da marka hangisidir?” sorusunun yöneltildiği araştırma bu yıl 14 kategoride yapıldı. Araştırmada, Gıda, Ev Temizlik Ürünleri, Beyaz Eşya, Telekomünikasyon (Telefon, İnternet, TV yayınları gibi…), Sağlık, Alkolsüz İçecek (Su / Meyve suyu / Meşrubat), Süpermarket, Banka, Küçük Ev Aletleri, Kişisel Bakım, Kozmetik, Restoran / Cafe, Online Alışveriş ve Sigorta’ya kadar pek çok kategori yer aldı. Ödüle hak kazanan markalar bir yıl boyunca hem iletişimlerinde hem de ürün ambalajlarında “Good Life Brand” logosunu kullanabilecek.

Nielsen Türkiye tarafından gerçekleştirilen Good Life Brands/İyi Yaşam Markaları 2019 Araştırması’nın sonuçları 14 farklı kategoride analiz edildi. Sonuçlara göre bul yıl “Good Life Brands/İyi Yaşam Markaları” ödülünü almaya hak kazanan markalar şöyle sıralanıyor:

Sigorta Kategorisi: Anadolu Sigorta
Süpermarket Kategorisi: Migros
Küçük Ev Aletleri Kategorisi: Arçelik
Kozmetik Ürünleri Kategorisi: Avon
Bankacılık ve Finans Kategorisi: Ziraat Bankası
Ev Temizlik Ürünleri Kategorisi: Ariel
Online Alışveriş Kategorisi: Hepsiburada.com
Alkolsüz İçecek Kategorisi: Coca-Cola
Restaurant / Kafe Kategorisi: Burger King
Kişisel Bakım Kategorisi: Elidor
Beyaz Eşya Kategorisi: Arçelik
Gıda Kategorisi: Ülker
Telekomünikasyon Kategorisi: Turkcell
Sağlık Kategorisi: Eczacıbaşı

İLGİLİ HABERLER