Türkiye’nin en çok tercih edilen e-ticaret sitesi GittiGidiyor oldu

 

Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması* (IAB) sonuçlarına göre GittiGidiyor, ülke geneli e-ticaret kategorisinde  birinci oldu.

Türkiye’deki web sitelerinin gerçek kullanıcı sayılarını (Real User), internet  kullanıcı aktivitelerini (sayfa görüntülenme, süre, ziyaret sayısı vb.) ve web sitelerinin sosyo-demografik profillerini tespit etmek için çalışan Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması (IAB), 2015 Ekim ayı sonuçlarını açıkladı.

IAB’nin 2015 Ekim ayı raporunun sonuçlarına göre** GittiGidiyor Türkiye geneli  e-ticaret kategorisinde

-Ziyaretçi sayfa görüntülenmesi,

-Kullanıcı,

-Tekil ziyaretçi kriterlerinde birinci sırada yer aldı.

GittiGidiyor, ayrıca Gemius’un internet kullanım alışkanlıklarına yönelik online ölçümleme ve araştırma raporuna göre Türkiye’nin en popüler 10 web sitesi  arasına girdi.

GittiGidiyor haber, video ve teknoloji sitelerinin yer aldığı listede 10. Sırada.

GittiGidiyor Genel Müdürü Öget Kantarcı,konuyla ilgili: “Türkiye’deki internet kullanım alışkanlıkları ve eğilimleri doğrultusunda hizmetlerimizi geliştiriyor ve kullanıcılarımıza benzersiz bir alışveriş deneyimi yaşatmak istiyoruz. Mobilin öneminin daha da artacağı yeni yılda mobile özel kampanyalarımız, sahip olduğumuz ürün çeşitliliğini ön plana çıkaran yenilenmiş kategori sayfalarımızla müşterilerimize bulundukları yerden hızlı ve akıllı bir alışveriş deneyimi sunmayı sürdüreceğiz. GittiGidiyor, olarak bundan sonra da satıştan pazarlamaya, müşteri hizmetlerinden veri yönetimine kadar tüm iş süreçlerimizi, sayıları her geçen gün artan internet kullanıcılarının tercihleri ve talepleri doğrultusunda yapılandırarak e-ticaretin ev sahibi olmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

İLGİLİ HABERLER