Türkiye’den check-in rekoru: Swarm’da dünya birincisi olduk

2,5 milyar check-in’i biz ne ara yaptık?

Kullanıcıların yer bildirimi yaptıkları, konum altyapılı bir sosyal medya uygulaması olan Swarm tüm dünyada oldukça popüler. Bu popüler uygulamaya Türkiye olarak elbette farkımızı koyduk. Dünya genelinde yapılan 10 milyar check-in sayısının 2,5 milyarını oluşturarak ne kadar sosyal ve samimi insanlar olduğumuzu dünyaya kanıtladık.

komik

 

Türkiye “kalp, kalp, kalp” Swarm

Nerede olduğumuzu açıklamaktan mı çekineceğiz? Hem biz sosyal insanlarız yakınımızda, yamacımızda kim varsa görsün bizi, gelsin yanımıza. Entrikayı da seven bir toplumuz. Mesela; eski sevgiliye nispet, eski sevgiliyi stalklamak, evdekilere yalanlar söyleyip, Bebek’de üç beş tur atarken teknolojiden anlayan anne kurbanı olmak…

Yer bildirimlerinde dünya lideri Türkiye

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, dünya üzerinde en çok yer bildirimi yapılan ülkeler araştırmasıyla ilgili medya incelemesi gerçekleştirdi. Ajans Press’in, Forsquare’dan elde ettiği bilgilere göre 2013 yılında Avrupa’da birinci, dünyada ise üçüncü olan Türkiye, geçtiğimiz yıl dünyada da liderliği elde etti. Dünya üzerinden en çok check-in yapılan konum ise İstanbul Atatürk Havalimanı oldu. İstanbul Atatürk Havalimanı’nda 1 milyon 547 bin 502 kişi tarafından 7 milyon 105 bin 686 check-in yapılırken bu rakamlar gün geçtikçe de artmaya devam ediyor.

 

 

İLGİLİ HABERLER