Turkcell Loyalty World Awards’dan üç ödülle döndü

Turkcell, Loyalty World Awards 2013’de “gnçtrkcll temsilcileri” programı ile “Sosyal Medyanın En İyi Kullanıldığı Sadakat Programı” (Best Use of Social Media to Enhance Loyalty) ödülünü alırken; Gencaver ile de “Bir Sadakat Programı İçindeki En İyi Müşteri Hizmeti” (Best Customer Service in a Loyalty Programme) kategorisinde birinciliği elde etti. Turkcell’in Belarus’taki iştiraki Life:)’ın “My Life:)” projesi “Merkezi ve Doğu Avrupa’nın En İyi Sadakat Programı” seçildi.

 

gnçtrkcll gençlik programlarıyla 3 dalda finalde
Sadakat programlarının her yönünü içeren 24 farklı kategoride ödüllerin sahiplerini bulduğu Loyalty World Awards bu sene tüm Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’dan yüzlerce başvuru aldı. En iyi uygulamaların tüm dünya ile paylaşıldığı finallerde 20 ülkeden 200 proje yarıştı. Türkiye’nin gençlik kulübü gnçtrkcll’in yürüttüğü temsilciler ve gencaver programları toplam 3 dalda finalist oldu. Turkcell’in bu sene ödüle layık görülen her iki gençlik programı da dünyada bir ilk olma özelliği taşıyor. İlk kez geçen yıl uygulamaya konulan “gnçtrkcll temsilciliği” programı, Türkiye’nin gençlik kulübünde gençleri doğrudan yönetime dâhil etmeyi amaçlıyor. Kariyer, Alışveriş, Tarife, Teknoloji ve Etkinlik dallarında gençlerin oylarıyla belirlenen beş temsilci, gençlerin ihtiyaç, talep ve beklentilerini karşılayacak proje ve kampanyalar geliştirilmesini sağlıyor. Gencaver ise, Türkiye’nin gençlik kulübü gnçtrkcll’lilere özel bir müşteri hizmeti. Kendi yaşıtlarına hizmet veren ve Gencaver olarak isimlendirilen özel bir müşteri hizmetleri ekibi, gnçtrkcll’lilere SMS, web chat, Facebook ve Twitter gibi gençlerin yoğun olarak kullandığı kanallar aracılığıyla 7/24 müşteri hizmetleri desteği sunuyor. Turkcell geçen yıl da Loyalty World Awards’da ‘Çiftçi Paketi’ projesiyle ‘Sadakat Programında En İyi Teknoloji Kullanımı’ kategorisinde ödül almıştı.

 

Life:) ile Belarus’a ilk uluslararası ödül
Turkcell’in Belarus’taki mobil operatörü Life:) da sektöründe ilk kez katıldığı uluslararası bir yarışmada birincilik kazandı. Turkcell’in gençlere yönelik ‘gnctrkcll’ sadakat programının Belarus’a uyarlanmış hali olan ‘My Life:)’, şirketin müşterisi gençlere aynen gnctrkcll’de olduğu gibi ücretsiz sinema bileti, lokantalarda indirim gibi faydalar sunuyor.

İLGİLİ HABERLER