Turkcell, GSMA yönetim kuruluna seçildi

 

Turkcell, dünyadaki mobil operatörlerin haklarını temsil eden GSM Association (GSMA) Yönetim Kurulu’na seçildi. Turkcell, 2015-2016 döneminde Türkiye’yi temsilen GSMA Yönetim Kurulu’nda hizmet verecek ve Turkcell CEO’su Süreyya Ciliv tarafından temsil edilecek. Süreyya Ciliv, 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren yeni yönetim kurulu ile birlikte görevine başlayacak.

GSMA Yönetim Kurulunda yer almanın gurur verici bir görev olduğunu belirten Turkcell CEO’su Süreyya Ciliv, “Turkcell olarak müşterilerimiz ve ülkemiz için her geçen gün daha iyisini yapma arzusunu taşıyoruz ve uluslararası platformda Türkiye’yi temsil etmek üzere seçilmekten büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Mobil dünyanın rotasına GSMA yön veriyor

Dünyada 800’den fazla GSM operatörünü, ilgili yan sektörlerdeki 250’den fazla şirketle bir araya getiren GSMA, 1995 yılından beri faaliyet gösteriyor. GSMA Yönetim Kurulu, GSMA Genel Müdürü Anne Bouverot ve 25 mobil operatörün yöneticisi olmak üzere toplam 26 temsilciden oluşuyor. GSMA, mobil iletişim sektörünün etkinliği olan Mobil Dünya Kongresi (GSMA Mobile World Congress) başta olmak üzere ses getiren birçok zirve ve etkinliğin organizasyonuna da ev sahipliği yapıyor.

İLGİLİ HABERLER