Türk radyolarında en çok dinlenen 10 radyocu

 

Dijitalleşmeyle birlikte yeniden atağa kalkan radyo mecrasında yıldız radyocular dönemi yeniden başlıyor… Özelikle drive-time saatlerinde dinleyicileri radyo başına kilitleyen bu isimler öyle güçlü bir takipçi kitlesine sahip ki bir radyodan diğerine geçtiklerinde kanalların reyting sıralamasındaki yeri değişiyor… Peki, kim bu isimler ve hangi programlarla geniş kitleleri arkalarından sürüklüyorlar? Radyo mecrasının en çok dinlenen, en güçlü 10 radyocusunu Marketing Türkiye okurları için araştırdık…

Haber: Merve Şahin merve@marketingturkiye.com

Türkiye’de en çok dinlenen 10 radyocu şöyle:

Nihat Sırdar: 2013 Ekim’inden beri aynı programlara Show Radyo’da dinleyicilerine seslenmeye devam eden Sırdar, Vatan, Takvim ve Akşam gazetelerinde köşe yazarlığı da yaptı. 2000 yılından beri “İyi Uykular Türkiye”, “Sivrisinek
Dedin De Aklıma Geldi” ve “Bütün Kazlar Toplandık” isminde sahne gösterileriyle binden fazla kez sahneye çıktı ve çıkmaya devam ediyor.

Zeki Kaya Coşkun: Zeki Kayahan Coşkun şimdilerde Show Radyo’da Zekirdek ve Matrax isimli programlarına devam ediyor.

Kadir Çöpdemir ve Pascal Nouma: Pascal Nouma ve Kadir Çöpdemir her sabah Metro FM’deki “Ara Gaz” programıyla dinleyicileriyle buluşuyor.

Cem Arslan: Arslan halen Best FM’de “Gazoz Ağacı” ve “Gazor” adlı radyo programlarını sunmaya devam ediyor.

Bedirhan Gökçe: Uzun yıllar TRT’de “Bedirhan Gökçe ile Gecenin Kıyısında” adlı programı sundu. Gökçe şu sıralar Kral FM’deki şiir programına devam ediyor.

Bay J: Sevilen radyocu şu sıralar Power FM’deki radyo programıyla sevenlerine sesleniyor.

Doğancan Özadlı: Özadlı, sabah ve akşam saatlerinde olmak üzere Radyo Viva’da programlarına devam ediyor.

Serdar Gökalp: İlk yayınına 18 yaşındayken televizyonda bir müzik programında başladı. Televizyonda yardımcı yapımcılık ardından bir mizah dergisinde yazarlık yaptı.

Cem Ceminay: Show TV’de Yok Böyle Dans programına yarışmacı olarak katılıp elendikten sonra aynı yarışma programında sunucu olarak kariyerine devam etti. TRT FM Radyo’da 2016 Ocak ayına kadar “Cem Ceminay ile Günaydın Türkiyem” programını sundu.

Talha Bora Öğe: Radyo 7’de programlarına devam ediyor.

 

Detaylar Marketing Türkiye Mart sayısında…

 

İLGİLİ HABERLER