TÜAD, Dünya Pazar Araştırmaları Gününü kutluyor

2-15 Mayıs tarihleri arasında dünya çapında kutlanacak Dünya Pazar Araştırmaları Günü etkinliklerinin ilki, TÜAD Başkanı Doç. Dr. Yener Girişken ve ESOMAR Ülke Temsilcisi Elvan Oktar’ın katıldığı canlı yayın oldu. 

Araştırma sektörüne yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla 2018 yılında Türkiye Araştırmacılar Derneği (TÜAD) tarafından ilan edilen 2 Mayıs Dünya Pazar Araştırmaları Günü, bu yıl 2-15 Mayıs tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Dünya Pazar Araştırmaları Günü etkinliklerinin bu yılki ana teması COVID-19 salgını. Etkinliklerde salgının araştırma sektörü üzerindeki etkisi, dünya genelinde veri ve iç görü ile yaratılan çözümler, ilham verici hikayeler, araştırmaların veri ve içgörü perspektifi ile tedavi ve iyileşmeye sağladığı destek, veri ve içgörünün her zamankinden daha da önemli olduğuna dair anlatılara yer verilecek.

Açılış Etkinliğinin Canlı Yayını 2 Mayıs Cumartesi günü saat 10.00’da gerçekleştirildi

Tüm dünyadan araştırma ve pazarlama camiasının canlı olarak izlediği açılış etkinliği, Zoom üzerinden gerçekleştirildi. TÜAD Başkanı ve ThinkNeuro CEO’su Doç. Dr. Yener Girişken ile ESOMAR Ülke Temsilcisi ve ERA Research Kurucu Ortağı Elvan Oktar’ın katıldığı canlı yayın ve diğer etkinliklerle ilgili bilgiler tuad.org.tr adresinden yer alıyor.

ESOMAR (World Association of Opinion and Marketing Research Professionals) ve TÜAD üst düzey yöneticileri inisiyatifiyle belirlenen 2 Mayıs Dünya Pazar Araştırmaları Günü, aynı zamanda Türkiye Araştırmacılar Derneği’nin kuruluş yıldönümüdür.

İLGİLİ HABERLER