TÜAD araştırma sektörünün emekçileri için destek challenge’ı başlattı

Pandemi dönemi alınan sağlık tedbirleri nedeniyle araştırma sektöründe özellikle yüz yüze gerçekleştirilen araştırmaların olumsuz etkilenmesi ve araştırma sektörünün krizden en çok etkilenen insan kaynağı olan anketörlerin istihdamını korumak ve bu zor dönemlerde onlara yardımcı olmak amacıyla Türkiye Araştırmacılar Derneği (TÜAD) bir yardım kampanyası başlattı.

Kampanyayla ilgili TÜAD Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Yener Girişken “İçinde bulunduğumuz dönemde araştırma ve merkezi veri toplama şirketlerinin çalışanlarına münferit olarak yardım ettiğini yakından gözlemliyoruz ve sektörümüzdeki bu dayanışma ruhundan gurur duyuyoruz. Biz de TÜAD olarak ihtiyaç sahibi sektör emekçilerimiz olan anketörlerimize daha organize bir şekilde yardım ulaştırmak amacıyla bu kampanyayı başlattık. Kampanya kapsamında Covid-19 dönemi tüketici davranışları, sosyal değişim ve benzeri konularda TÜAD üyelerinin gerçekleştirdiği ve kampanyaya bağışladığı araştırma raporlarının satış bedelinin tamamı anketörlüğü meslek edinmiş sektör çalışanlarına aktarılacaktır. Yukarıdan aşağıya oluşturulan bu iyilik zincirinde yer alan projeler sembolik olarak fiyatlandırılmış ve araştırma verenlere satın alacakları araştırmalar ile kampanyaya dahil olmaları için çağrı yapılmıştır.” dedi.

#araştırmadakal kampanyasına bağışlanan araştırmaları ve kampanyanın bağışçıları bir de sosyal medya challenge’ı başlattı. Araştırma verenin de katıldığı challenge ile projenin daha da büyümesi bekleniyor.

İşte araştırma sektörünün emekçileri için birbirine meydan okuyan araştırmacılar

 

İLGİLİ HABERLER