TRT ve Adel Kalemcilik’ten “Yerli Kahraman Yerli Üretim” iş birliği

Adel Kalemcilik ve TRT, yerli çizgi film karakterlerinin kırtasiye ve oyuncak ürünleri için lisans anlaşması imzaladı. Anlaşma kapsamında Adel Kalemcilik, TRT Çocuk’ta yayımlanan 11 çizgi filmdeki kahramanların kırtasiye ve oyuncaklarını üretecek.

“Yerli Kahraman Yerli Üretim” vizyonuyla imzalanan iş birliğiyle, 220 farklı çeşit kırtasiye ve oyuncak ürünü Aralık ayından itibaren Türkiye genelindeki 15 bin satış noktasında çocuklarla buluşacak. Bugün gerçekleştirilen basın toplantısında iş birliğinin detayları paylaşıldı. Toplantıda konuşan Evrim Hizaler şunları söyledi:

“Adel Kalemcilik olarak yerli tasarım ve üretimi destekliyoruz. TRT ile imzaladığımız lisans anlaşması kapsamında Çayırova’daki fabrikamızda üretim yapacağız. 36 bin metrekarelik alan üzerine kurulu, 450 kişi istihdam eden fabrikamızda yıllık 8 ana grupta, bine yakın ürün çeşidinin üretimini yapıyoruz. Bu anlaşma ile ürün gamımızı zenginleştiriyor ve TRT lisanslı çizgi karakterlerin olduğu kırtasiye ve oyuncak ürünlerini de yelpazemize ekliyoruz.”

“TRT ve Adel Kalemcilik markalarının birbirine yakıştığını düşünüyorum”
TRT Genel Müdür Yardımcısı Tuncay Yürekli ise toplantıda “Yerli ve milli yayın politikası doğrultusunda TRT Çocuk kanalının öncülüğünde ürettiğimiz ve hayranlıkla takip edilen çizgi film kahramanları, kısa bir zaman içerisinde kırtasiye ürünleri ve oyuncaklara dönüşerek raflarda yerini alacak. Tabii çocuklarımız ve üzerimizdeki kamu yayıncılığı sorumluluğu sebebiyle, bin bir özenle hazırlanan bu çizgi filmlerin, kahramanlarını raflara taşıyacak bu iş birliği için de hem ülkemizde hem de yurt dışında saygın ve kıymetli bir marka olan Adel Kalemcilik’le el sıkışmış olmaktan da ayrıca memnuniyet duyuyoruz. TRT ve Adel Kalemcilik markalarının birbirine yakıştığını düşünüyorum” dedi.

Rafadan Tayfa, Elif ve Aslan rafa çıkmaya hazır
Adel Kalemcilik, ilk etapta kanalın en sevilen çizgi filmleri arasında yer alan Rafadan Tayfa, Elif’in Düşleri ve Aslan karakterlerinin ürünlerini piyasaya sunacak. Oyuncak tarafında basket potasından, makyaj setine, mutfak setinden doktor çantasına, davuldan puzzle’a geniş ürün gamının yer aldığı iş birliğinin kırtasiye tarafında ise boya kalemi, kurşun kalem, silgi, cetvel, okul çantası, kalem çantası, suluk ve defter seçenekleri yer alacak.

İLGİLİ HABERLER