Trendyol’dan “fahiş fiyat” açıklaması

Türkiye’deki ilk Corona virüsü vakası açıklanmasının ardından vatandaşlar marketlere akın etti. Marketlere gidecek vakti bulamayanlar ise çevirimiçi marketlere yöneldi. Online alışveriş sitesi Trendyol’da görülen fahiş makarna fiyatları ise kullanıcıların büyük tepkisini çekti. Yüksek makarna fiyatlarının olduğu görseller sosyal medyada birçok kez paylaşılınca Trendyol’dan konuya ilişkin açıklama geldi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Türkiye’de bir koronavirüs vakasının pozitif çıktığı açıklamasından sonra vatandaşlar önce marketlere akın etti. Marketlere gidecek vakti bulamayanlar ise çevirimiçi marketlere yöneldi. Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının görülmesiyle devreye giren fırsatçılar hızlıca fahiş fiyat uygulamasına başladı. Online alışveriş sitesi Trendyol’daki satıcıların fahiş fiyatla ürün satması büyük tepki çekti. Yüksek makarna fiyatlarının olduğu görseller sosyal medyada birçok kez paylaşılınca Trendyol’dan konuya ilişkin açıklama geldi.

Trendyol’dan yapılan açıklamada, fiyatların kendileri tarafından belirlenmediği, buna rağmen haksız fiyatlandırmalara karşı tedbirler alındığı açıklandı. Şirket, kullanıcıların haksız fiyatları bildirmesini istedi. Trendyol’un konuyla ilgili açıklaması şöyle:

“Koronavirüs ile ilgili gelişmeleri dikkatle izliyoruz. Topluma karşı sorumluluğumuzla, ürün fiyatlarını biz belirleyemiyor olmamıza rağmen platformumuzda bu süreçle ilgili ürünlere yönelik haksız fiyat oluşumunu engelleyecek tüm tedbirleri alıyoruz. Müşterilerimizden gelen her bir geri bildirimi hassasiyetle değerlendiriyoruz. Tamamen piyasa koşullarında, Trendyol’dan bağımsız olarak oluşan haksız fiyatlandırmaları tespit etmeniz durumunda fiyat.kontrol@trendyol.com e-mail adresine bildirmenizi önemle rica ederiz.”

İLGİLİ HABERLER