The Body Shop Dünya Bio-Köprü Misyonu’nu duyurdu

The Body Shop, insanlara, hayvanlara ve doğaya büyük katkı sağlayacak ‘Dünya Bio-Köprü Misyonu’nu (Re-wilding the World) duyurdu. The Body Shop bu misyon ile 2020 yılına kadar tamamlanacak 10 adet Bio-köprü için iki milyon pound’luk bir fon oluşturmayı hedefliyor.
Dünya Bio-köprü Misyonu büyük başarıya ulaşmış bio-köprü konseptinin gelişimine yardımcı olarak, tehdit altındaki zengin biyoçeşitliliğe sahip bölgeleri korumayı amaçlıyor. Vietnam, Malezya ve Endonezya ülkelerindeki tamamlanmış bio-köprü projelerinin devamı olarak nitelendirilebilecek bu misyon ile hedef, tüketicilerin hayatları tehdit altında olan orangutan, kaplan, ve maymunlara yardım eli uzatabilmesini sağlamak.

Bio-köprüler izole olmuş ve nesli tükenmekte olan hayvan ve bitki türleri ile sağlıklı yağmur ormanları arasında bağlantı oluşturarak, türlerin yeni bir nefes bulmasına ve çoğalmasına yardımcı oluyor. Dünya’nın en büyük problemlerinden biri olan biyoçeşitlilik kaybının en önemli sebebi, canlıların doğal ortamlarının parçalara ayrılması. Dünya Bio-köprü Misyonu bu sorunu çözmeyi amaçlıyor. Programın başlıca hedeflerinden biri bölgede yaşayan topluluklara sürdürülebilir bir yaşam tarzı sağlayarak doğal kaynakların zarar görmesine engel olmak ve karbon dengesinin bozulmasını önlemek.

Sumatran Orangutan Indonesia copyright James AskewDünya Bio-Köprü Misyonu her yıl özel tasarım ürünlerle hem müşterilerin katılımına imkan sağlayıp hem de insanları bilgilendirmeyi planlıyor. Kampanyanın İlk ürünü ise Amazonian Saviour Multi-Purpose Balm. ‘Yerel Ticaret’ programı dahilinde üretilmiş babassu yağı ve balmumu ile zenginleştirilmiş bu ürünü alanlar aynı zamanda nesli tükenmekte olan hayvanların korunması için biyo-köprülerin inşasına yardım etmiş oluyor. Aynı zamanda ‘Yerel Ticaret’ programı dahilinde doğal içeriklerin üretimini yapan yerel topluluklara da destek sağlıyor.
Elde edilen gelir, direkt olarak bio-köprü yapımı için ayrılan fona gidecektir. Yardımsever çabalarını profesyonel işine yakın tutarak, The Body Shop yeteneklerini ve tecrübelerini iddialı hedefi olan 2 milyon Pound’u toplayıp 10 yeni bio-köprünün inşası için fon sağlayarak,  ‘Değer Kat, Tüketme’ (Enrich Not Exploit) vaadini güçlü bir şekilde sürdürmeyi amaçlıyor ve sizlerin de desteğini bekliyor.

 

İLGİLİ HABERLER