Tetra Pak yönetiminde bayrak değişimi

Gıda işleme ve ambalaj çözümleri şirketi Tetra Pak’ın tepe yönetiminde bayrak değişimi yaşandı. Tetra Pak’ın Başkanlık ve CEO’luk görevini  Nisan ayı itibarıyla Adolfo Orive devralacak.

Tetra Pak’ta 36 yıldır hizmet veren ve son 14 yıldır şirketin Başkanı ve CEO’su olarak görev yapan Dennis Jönsson görevinden ayrılma kararı aldı. Tetra Pak’ın yeni Başkanı ve CEO’su olarak atanan Adolfo Orive’nin, 1 Nisan 2019 tarihi itibarıyla görevine başlayacağı açıklandı.

Tetra Pak’ın üst kuruluşu olan Tetra Laval’de Kuzey Orta Amerika ve Güney Amerika Bölüm Başkanı olarak görev yapan Adolfo Orive, Tetra Pak Grubu’na 1993 yılında katıldı. Şirket bünyesinde daha önce Kolombiya ve İspanya Genel Müdürlüğü, Kuzey Avrupa ve Orta Avrupa Bölüm Başkanlığı da dahil olmak üzere çeşitli yöneticilik görevlerinde bulunan Orive, 2014 yılında Tetra Pak Küresel Liderlik Ekibi’ne katıldı. 55 yaşındaki Orive, Meksika’da bulunan İber-Amerikan Üniversitesi’nin (IBERO) endüstriyel mühendislik Bölümünden mezun oldu. Ardından yine Meksika’da bulunan Meksika Otonom Teknoloji Enstitüsü’nde (ITAM) İşletme Yüksek lisansı yaptı.

İLGİLİ HABERLER