Teradata ve Komtaş güçlerini birleştirdi

Teradata ve Komtaş, Kasım ayında yapılan lansmanla birlikte yeni iş birliklerini duyurdu. Bu yeni birliktelik çerçevesinde Teradata bünyesinde bulunan satış, pazarlama, destek ve profesyonel hizmetler, Türkiye pazarına Komtaş Bilgi Yönetimi üzerinden sunulacak.

Teradata ve Komtaş iş birliği ile Teradata Türkiye’deki mevcut faaliyetlerini genişletecek ve yerel müşterilerine kritik iş çözümleri konusunda destek olmaya devam edecek. Bu ortaklık ile finans, telko, perakende, imalat ve bazı kamu kuruluşlarının dijital dönüşüm yolculuklarını desteklemek ve en son teknoloji çözümlerle doğru iç görülere ulaşmaları sağlanacak.

İş birliğinin tanıtıldığı toplantıda söz alan Komtaş Genel Müdürü Yüksel Çomak, “Teradata ortaklığı, veri yönetimi ve analitik çözümler yolculuğumuz için çok önemli bir dönüm noktasıdır. Bizler veri bilimi ve analitiğin dijital dönüşümün temelinde olduğuna ve gelecekte pazarın şekillenmesinde yıkıcı bir güce sahip olacağına inanıyoruz. Bu ortaklıkla, dijital dönüşüm yolculuğu için müşterilerimize uçtan uca çözümler sunmak için her zamankinden daha güçlü olacağız” dedi.

 

İLGİLİ HABERLER