TBWA\Istanbul’a yeni CEO

TBWA\Istanbul’un sürdürülebilir başarısında büyük pay sahibi olan Genel Müdürü CEO’luğa terfi etti.

TBWA\Istanbul’un Genel Müdürü Burcu Kayımtu  Grup CEO’luğuna yükseldi. Kayımtu yeni pozisyonunda ajansın CCO’su İlkay Gürpınar ve CSO’su Toygun Yılmazer’le yakından çalışmaya devam edecek ve TBWA\Worldwide International Başkanı Cem Topçuoğlu’na doğrudan bağlı olacak.

Yeni unvanı duyurulan Kayımtu geçen hafta New York’ta Stevie Awards-Women in Business Awards’da EMEA Yılın Kadın Yöneticisi (Female Executive of the Year / EMEA) seçildi ve yetenek gelişimi, cinsiyet eşitliği ve sosyal değişim konularındaki inovatif geliştirme yöntemleri konularındaki başarıları takdirle ödüllendirildi. Kayımtu ayrıca Reklamcılık, Pazarlama ve Halkla İlişkiler alanlarındaki etkisiyle Female Executive of the Year in Business Services (Sektörde Yılın Kadın Yöneticisi) Gümüş Ödülü ile Woman of the Year (Yılın Kadını) Gümüş’ü ve Most Innovative Woman of the Year (Yılın En Yenilikçi Kadını) Bronz’unun da sahibi oldu.

‘‘TBWA Grup Istanbul CEO’su olmak ve bunu geçen hafta aldığım Women in Business Ödülleri’yle birlikte kutlamak bir gurur’’ diyen Kayımtu, sözlerine şöyle devam etti: “TBWA’de, inovasyonu, yaratıcılığı ve ölçülebilir başarıyı müşterilerimiz ve kendimiz için en büyük öncelik olarak görüyoruz. Bu temel değerlerle hareket edebileceğim, hem Türkiye reklam sektöründe hem de uluslararası platformlarda yeni çalışma sistemlerine ve yetenek yönetimine şekil vereceğimiz bir dönem olmasını diliyorum. Tüm ekip arkadaşlarımla birlikte içinde yaşadığımız kültürde pozitif değişiklikler yapmak ve bunu yaparken sosyal fayda sağlamaya odaklanmak en büyük amacım.”

Kayımtu müşteri ilişkilerinde işe başladıktan 10 yıl sonra, 30 yaşında Genel Müdürlük’e yükseldiği  TBWA\Istanbul’a 2002 yılında katıldı. O zamandan itibaren ajansın birçok uluslararası ve yerel başarılarına ortak oldu.

Şu anda Reklamcılık Derneği Yönetim Kurulu yönetiminde yer alan Kayımtu, Türkiye’nin ‘’Woman to Watch/Women Making a Difference / 2015’’ listesinde 13 profesyonel kadını arasında yer aldı ve “Inspiring Woman of the Year- 2017” seçildi.

Kayımtu aynı zamanda sektörde cinsiyet eşitliğine yönelik çalışmalara da katılıp TBWA’in Take the Lead Programı’nın bir parçası olarak liderlik pozisyonlarında kadınların sayısının 2020 yılında uluslararası kapsamda %20 oranında yükselmesini amaçlayan birçok girişimde bulundu. TBWA\For Good, Kayımtu’nun liderliği altında 2015’te Türkiye’de lansman yaptı ve 2018 yılında UNDP ile Sosyal Fayda Zirvesi’ni hayata geçirdi. Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), sivil toplum örgütlerini, Support-to-Life ve UNICEF ile ortak projeleri geliştirmeye devam ediyor.

Burcu Kayımtu’nun CEO’luğa terfisi ile ilgili olarak TBWA\Worldwide International Başkanı Cem Topçuoğlu “Burcu, kariyeri boyunca özverili çalışmasıyla dikkat çekti. TBWA\Istanbul müşterileriyle daima sağlam ve sürdürülebilir ilişkiler kurup ekibiyle birlikte markaların büyüme hedeflerini hep bir üst seviyeye taşıdı. Türk reklam sektörünü ileri taşımak için azimle çalıştı ve çalışmaya devam ediyor. O, gerçek bir takım oyuncusu. İlkay (CCO) ve Toygun’la (CSO) bir arada, son beş yılda TBWA\Istanbul’u Türkiye reklam pazarının zirvesinde tutmayı başardı. Hakimiyet alanını geliştiren Burcu, öngörüsü ve gayreti sayesinde ajansın dijital kapasitesini, etkinlik alanlarını geliştirdi. Gruba kazandırdığı yeni üst seviye yetenekle de 2017-2018 yıllarında büyük bir değişimi gerçekleştirdi. Daha nice başarılı işlere imza atacağına yürekten inanıyorum. Burcu’nun gelişmesini izlemekten ve TBWA network’ündeki en güçlü ajanslarımızdan birine liderlik edecek olmasından dolayı heyecan duyuyorum’’ dedi.

İLGİLİ HABERLER