Tasarist, A’Design 2016’da İki Ödül Aldı

 

Tasarist ekibi İtalya’nın Milano kentinde düzenlenen, A’ Design 2016’dan biri gümüş olmak üzere iki ödülle döndü.

Tasarist, dünyanın en büyük ve geniş kapsamlı uluslararası tasarım yarışması A’Design’a bu sefer geçtiğimiz senelerden farklı olarak iki konsept tasarımla katıldı. Tasarist’in analitik metodolojisinin bütün basamaklarından geçirerek hazırladığı her iki çalışma da kategorilerinde yüksek puanlar alarak derece elde etti.

Potiss kutu mendil tasarımında ürünün kendisinden ilham alarak çiçek kokulu mendil ile birebir örtüşen saksı konseptini kullanan Tasarist, bu sayede net, şık ve farklılaşan bir tasarım dili elde etti. Kapağı, kağıt hamuruna ağaç tohumları eklenecek şekilde tasarlanan Potiss’in ambalajı toprağa gömülünce ağaç yetiştirilebiliyor. Potiss bu haliyle doğa dostu olmanın ötesinde doğanın bir parçası haline getirilmiş bir tasarım oldu.

Schorle şişelerinde ise gece çıkmayı seven ancak alkol almak istemeyen gençleri düşünen Tasarist, gençlere hitap edecek cool görünümlü bir şişe hazırladı. Rakiplerin hiçbirinde olmayan tutma detayıyla farklılaştırılan siyah şişe ve fosforlu grafik tasarımıyla Schorle, selfie akımının da etkisiyle elinde tuttuğu ambalajı stilini tamamlayan bir aksesuar olarak görmeye başlayan genç nesilden yola çıkılarak tasarlandı. Tasarist’in, yoğun bir araştırma ve tasarım sürecinin sonucunda ortaya çıkardığı iki çalışması da A’Design 2016’da ödüle layık görüldü.

2010 yılından beri düzenlenen ve her yıl dünyadaki en iyi tasarımları ödüllendiren A’Design Award & Competition, en saygın uluslararası tasarım yarışmaları arasında yer alıyor. Çeşitli yaratıcı alanlarda farklı ülke ve disiplinlerden gelen sadece en iyi tasarımcıları öne çıkarmak için düzenlenen A’Design’a katılan projeler, akademisyenler, profesyoneller ve odak grup üyelerinden oluşan üç  farklı jüri tarafından değerlendiriliyor.

İLGİLİ HABERLER