Taraftarlar direniyor Digiturk geri adım atmıyor!

Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi ön eleme turunun rövanş maçı için heyecan doruktayken günlerdir maçın hangi platformdan nasıl yayınlanacağı tartışılıyor.

Digiturk’ün, Fenerbahçe Shakthtar Donetsk Şampiyonlar Ligi ön eleme turunda oynayacağı rövanş maçını Digiturk’ün futbol paketlerinden birine dahil etmeden ekstra bir ücret ödeyerek yayınlayacağını açıklaması sonrası sosyal medyada büyük tepkiye yol açmış ve her yerden şikayet yağmıştı. Bu şikayetler sonrasında Digiturk’ün geri adım atarak maçı ücretsiz yayınlayacağı bilgisi yayılsa da dün gelen açıklama maçı izlemek için 30 TL’lik bir ücret ödenmesi gerektiği şeklinde.

Digiturk tarafından yayınlanan açıklamanın tamamı şu şekilde:

“Değerli üyelerimiz,
 
Sporun en büyük destekçisi ve spora her platformda katkı sağlayan Digiturk, siz değerli üyelerimizin de bildiği üzere Spor Toto Süper Lig, İngiltere Premier Ligi, İspanya La Liga ve Brezilya Ligi’nin ülkemizdeki tek yayıncı kuruluşu konumunda bulunmaktadır. Futbola büyük yatırımlar yapan Digiturk ulusal ve uluslararası en prestijli organizasyonları en yeni teknolojilerle sporseverlerin beğenisine sunmaktadır.
 
Bu kapsamda 5 Ağustos gecesi oynanacak Shakhtar Donetsk-Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi 3’üncü ön eleme rövanş maçı heyecanı Digiturk 203/399 no’lu kanalların yanı sıra www.digiturkplay.com.tr adresi üzerinden 30 TL’ye sporseverlerle buluşacaktır. Bu heyecan dolu maç ayrıca yurtdışında da www.digiturkplay.com üzerinden satın alınarak izlenebilecektir. 
 
Söz konusu maçın yayın hakları diğer yayın içeriklerimizden farklı olarak ayrıca satın alındığı ve statü gereği halihazırdaki spor paketlerimiz dışında yer aldığı için, yeni bir spor içeriği olarak ücretlendirmeye tabii tutulmaktadır. Bu husus geçtiğimiz senelerde oynanan Şampiyonlar Ligi ön eleme maçlarının yayınlarında da benzer şekilde uygulanmıştır.Ücret konusunda belirlenen rakam ise; Lig TV üyesi olmayan sporseverlerin “izle öde” sistemi ile 3 büyük takımın Anadolu takımlarıyla yaptığı herhangi bir maçı izlemek için ödediği ücrete tekabul etmektedir.
 
Digiturk spor içeriklerini sürekli geliştirmeye; yalnızca futbolda değil, basketbol ve tenis gibi ülkemizde giderek daha fazla ilgi gören spor dallarında da en heyecanlı maçları ekranlarına taşıyarak siz değerli üyeleriyle buluşturmaya önümüzdeki dönemde de devam edecektir.
 
Saygılarımızla.”

2014’ün Kasım ayında yapılan açıklamada, Şampiyonlar Ligi’nin yayın haklarının 3 sezon boyunca Türk Telekom ve Tivibu’da olacağı belirtilmişti.

Digiturk’ün aylık üyeliğe sahip kullanıcılarına da ücretli bir şekilde bu maçı satacak olması büyük yankı uyandırırken yayıncının geri adım atmayacağı ise merak konusu.

İLGİLİ HABERLER