Swatch’tan şarjı bitmeyen akıllı saat hamlesi

Dünyanın en ünlü saat markalarından Swatch, Apple’a rakip olmaya hazırlanıyor. Swatch, yeni nesil akıllı saatini duyurmaya hazırlanıyor.

Giyilebilir teknolojilerin yaygınlaşmaya başlamasıyla birçok marka bu trende ayak uydurarak kendine yer kapmaya hazırlanıyor. Dijitalleşen ve mobilleşen dünyanın önündeki hedef ise giyilebilir teknolojiler. İlk olarak gözlükler ve saatlerle başlayan akımın en beklenen oyuncusu Apple, Watch ürünüyle akıllı saat sektörüne giriş yapmıştı. Apple’ın bu adımına cevapsız kalamayacaklarını açıklayan saat üreticileri de birbiri ardına akıllı saatlerini tanıtmaya başladı. 

Dünyanın en bilinen saat markalarından olan Swatch da kendi akıllı saatini duyurdu ve oyunun içinde olduğunu gösterdi. Swatch’un CEO’su, bir gazeteye verdiği röportajda yeni nesil Swatch akıllı saatin pil ömrünün 6 ay olacağını söyleyerek bu konudaki hedeflerini de açıklamış oldu.

Apple Watch ve benzeri yeni nesil akıllı saatler bir gün bile bitmeden şarjlarını tüketirken Swatch’un nasıl bir pil kullanarak cihazın ömrünü 6 aya çıkartacağı ise kafalarda soru işareti oluşturdu.

İLGİLİ HABERLER