Sürreal’in babası, sürreal anılacak

Gergedanların tutkunu, zamanın sıra dışı anlatıcısı Dali, İstanbul’da lokma dökülerek ikinci kez anılacak. Sürreal akımının öncüsü Salvador Dali, 23 Ocak 1989’da hayatını kaybetti. Geçtiğimiz sene ölüm yıl dönümünde sanatçıyı anmak için lokma döken dijital ajans Kroppa, bu yıl Lokmata desteğiyle sürreal bir performans gerçekleştirerek Dali’yi anacak.

Salvador Dali’yi tanıtmak ve sevenleri tarafından sürreal bir şekilde anılmasını sağlamak amacıyla Dali’nin 31. ölüm yıl dönümünde 23 Ocak Perşembe günü, saat 12.00’de başlayacak etkinlik, 14.00’te sona erecek.

Kroppa, Dali hakkında bilgisi olmayan komşuları bilgilendirirken, sevenlerine de ünlü sanatçıyı anmak için uygun bir ortam oluşturacak. Geçtiğimiz yıl düzenlediği lokma etkinliği ile bolca konuşulan ve bu yıl da bolca talep alan Kroppa, Dali’yi lokma ile anmanın, “Sürreal Bir Kroppa Etkinliği” adıyla bir gelenek haline geldiğini belirtti. Dali’yi anmak, Lokmata’nın leziz lokmalarını yemek ve Sahrayicedit’te sürreal bir etkinliğe katılmak isteyenler için adres; Atatürk Cd. Aslan Kaptan Çıkmazı, Kadıköy/İstanbul.

İLGİLİ HABERLER